Якщо Конгрес не ухвалить допомогу Україні, довіра до США буде під питанням – МЗС Польщі

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський закликав Конгрес Сполучених Штатів ухвалити рішення щодо подальшої допомоги Києву. В іншому випадку довіра до США впаде, а ситуація в Україні погіршиться.
Про це він зазначив в етері CNN.
Міністр заявив, що удари РФ по цивільній інфраструктурі України є воєнним злочином. Сікорський також підкреслив, що Київ давно просить американський Конгрес про розблокування допомоги для захисту від російської агресії.
Наслідки відсутності американської допомоги
– Зараз ми можемо бачити, до чого призводить її відсутність. Українські ТЕС руйнують одна за іншою. Скоро українські міста можуть лишитися без світла. І я очікую, що це може означати велику хвилю біженців, – сказав він.
Очільник зовнішньополітичного відомства Польщі нагадав, як президент США Джо Байден приїздив до Києва і запевнив український народ у підтримці. Водночас проєкт про додаткове фінансування на підтримку України чекає рішення фактично з серпня 2023 року.
– Закликаю знову спікера Джонсона: дайте демократії ухвалити рішення… Питання потрібно винести на голосування, щоб кошти і необхідна зброя могли постачатися Україні. Якщо цього не буде, Росія буде завдавати нових руйнувань, а довіра до США буде під питанням, – наголосив Сікорський.
Допомога для України від ЄС
Польський міністр також додав, що його країна витрачає на оборону близько 4% ВВП, вочевидь, маючи на увазі, дорікання експрезидента Дональда Трампа про те, що європейці роблять недостатьо для безпеки НАТО, покладаючись на США.
За його словами, ЄС і країни-члени витратили вже вдвічі більше на допомогу Україні, ніж Сполучені Штати.
– Ми зробили те, що правильно було зробити, і зараз потрібно, щоби США зробили те, що пообіцяв президент США, – резюмував Сікорський.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна не має можливості чекати, тому негайно потребує засобів протиповітряної оборони та боєприпасів для протистояння військам РФ.
