Україна та Близький Схід стануть головними завданнями Байдена в останні місяці в Білому домі – FT

Рішення президента США Джо Байдена вийти з перегонів за місце у Білому домі надасть можливість американському лідеру та його адміністрації завершити розпочаті справи й закріпити досягнення у питання зовнішньої політики.
Про це пише кореспондентка Financial Times з питань закордонних справ та оборони США Феліція Шварц, вказуючи на дві основні напрямки, з якими буде працювати Байден, а саме Україна та Близький Схід.
Спадщина Байдена у зовнішній політиці США
На думку Шварц, саме щодо цих двох тематик – України та Близького Сходу – у Білому домі змінити ставлення, якщо до влади прийде республіканець Дональд Трамп.
У матеріалі FT ідеться про те, що рішення американського лідера вийти з передвиборчої боротьби викликало занепокоєння у деяких дипломатів і експертів з питань зовнішньої політики, оскільки цим може скористатися Росія, Іран і КНР.
Напередодні, 22 липня, у адміністрації президента США намагалася “заспокоїти” союзників Штатів. Крім того, речниця Ради нацбезпеки Адріенна Вотсон вказувала, що “нічого не зміниться в наших зусиллях протистояти автократам і супротивникам”.
– Одним з найважливіших пріоритетів для Байдена буде забезпечення якомога більшої підтримки України в разі перемоги Трампа на виборах у листопаді. Колишній президент пообіцяв призупинити військову допомогу Україні, якщо вона не вступить у переговори з Росією, – пише Шварц.
Оглядачка FT з питань зовнішньої політики США також вказує, що попри те, що Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні в $61 млрд до початку 2025 року, президент Байден може завершити поточні угоди й просунути доступну допомогу до кінця свого терміну.
Крім того, протягом цього тижня американський лідер планує зустрітись із прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху у Вашингтоні, що станеться вперше з відтоді, як Нетаньяху знов очолив ізраїльський уряд. Під час цієї зустрічі, вважає Шварц, Байден матиме шанс просунути свою “значну спадщину”, а саме припинення війни між Ізраїлем і бойовиками ХАМАСу.
Фото: White House