
Сенатор від штату Флорида Марко Рубіо стане державним секретарем США в адміністрації Дональда Трампа.
Про це повідомили в штабі Трампа у соцмережі X (колишній Twitter).
Марко Рубіо стане держсекретарем в адміністрації Трампа
У листі, опублікованому штабом Трампа, новообраний президент США назвав Рубіо “високоповажним лідером і дуже потужним голосом за свободу”. За словами Трампа, Марко Рубіо буде “другом” для союзників США і “безстрашним воїном” для ворогів Америки.
Наразі держсекретарем США при адміністрації президента Джо Байдена є Ентоні Блінкен.
Затвердження державного секретаря у США відбувається через Конгрес. Втім, враховуючи, що представники Республіканської партії мають більшість у Сенаті Конгресу США, і, ймовірно, матимуть перевагу у Палаті представників, ухвалення Рубіо на посаду голови Держдепу не стане проблемою.
Сам Рубіо згодом відреагував на рішення Трампа.
– Очолювати Державний департамент США – це величезна відповідальність, і я вдячний за довіру, яку мені мені надав президент Трамп. Як державний секретар я працюватиму щодня, щоб виконувати його програму зовнішньої політики. Під керівництвом президента Трампа ми забезпечимо мир через силу і завжди ставитимемо інтереси американців і Америки понад усе. Я з нетерпінням чекаю на підтримку моїх колег у Сенаті США, щоб президент мав свою команду з національної безпеки та зовнішньої політики, коли він вступить на посаду 20 січня, – написав він у соцмережі X.
Що відомо про Марка Рубіо та його заяви про Україну
Марко Рубіо, якому наразі 53 роки, є дитиною кубинських іммігрантів.
За час своєї політичної кар’єри Рубіо запам’ятався критикою авторитарних країн – Китаю, Ірану та Куби.
У період першої президентської каденції Трампа Рубіо став одним з ініціаторів документа про вихід США з НАТО.
Пізніше Рубіо озвучував схожі з Трампом заяви на питання щодо зовнішньої політики.
У минулому Марко Рубіо був палким прихильником України, а також піддавав критиці республіканців, які сумнівались щодо потреби допомагати Києву.
Утім, з наближенням президентських виборів у США публічні заяви Рубіо щодо України зазнали змін. Так, у квітні 2024 року Рубіо став одним з 15 сенаторів-республіканців, які голосували проти під час розгляду законопроєкту на $61 млрд, що передбачалися для України.
Також у своїх публічних заявах він вказував на необхідність для Києва пошуку домовленостей з Москвою щодо припинення війни, навіть якщо це не передбачатиме звільнення окупованих Росією територій України.
Нагадаємо, перед цим Трамп висунув на посаду очільника Пентагону Піта Гегсета, який є ветераном та у минулому був ведучим Fox News.
Трамп також заявив про намір призначити конгресмена від Флориди Майка Волтца радником із національної безпеки після інавгурації, яка запланована на 20 січня 2025 року.