, редакторка стрічки новин

Президент Панами заявив, що не обговорюватиме зі США право власності на канал

Хосе Рауль Муліно
Фото: Getty Images

Президент Панами Хосе Рауль Муліно заявив, що не буде жодних переговорів зі Сполученими Штатами про право власності на Панамський канал. 

Про це інформує Associated Press.

Президент Панами відкинув можливість переговорів зі США

– Це неможливо, я не можу вести переговори. Це вже зроблено. Канал належить Панамі, – сказав Муліно, коли його запитали про повернення каналу під контроль США.

Зараз дивляться

Його заява пролунала напередодні візиту державного секретаря США Марко Рубіо, який прибуде до Панами 2 лютого. Зустріч Рубіо з Муліно запланована на неділю, після чого він відвідає канал.

Лідер Панами висловив сподівання, що майбутній візит держсекретаря США Марко Рубіо дасть їм змогу зосередитися на спільних інтересах, включно із міграцією та боротьбою з наркоторгівлею.

Зазначається, що перший закордонний візит найвищого американського дипломата мав би велике значення для Панами, але Рубіо приїжджає як посланник президента США Дональда Трампа, який неодноразово пропонував США повернути собі контроль над Панамським каналом.

У день своєї інавгурації Трамп заявив, що з американських кораблів “сильно стягують плату і несправедливо ставляться до них у будь-якому випадку”, зазначивши, що “насамперед Китай експлуатує Панамський канал”. Раніше він заявляв, що США можуть вимагати повернення каналу. 

На своїй щотижневій пресконференції в четвер Муліно намагався применшити напруженість. Він говорив про бажання прояснити плутанину щодо ролі Китаю в каналі.

Він зазначив, що гонконзький консорціум управляє портами на обох кінцях каналу, але Панама контролює канал. Водночас Муліно звинуватив попередника у встановленні дипломатичних відносин з Китаєм.

– Єдине, чого я хочу, – це прибрати все сміття зі шляху, прибрати зі столу і мати можливість говорити зі Сполученими Штатами дуже відверто про такі питання, як імміграція, безпека і боротьба з наркотрафіком, – наголосив Муліно.

В AP нагадали, що Сполучені Штати побудували канал на початку 1900-х років, шукаючи шляхів для полегшення транзиту комерційних і військових суден між своїми берегами. Вашингтон передав контроль над водним шляхом Панамі 31 грудня 1999 року згідно з договором, підписаним у 1977 році президентом Джиммі Картером.

Читайте також
Панама звернулася до ООН через погрози Трампа забрати канал
Панамський канал

Джерело: AP

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка