Угода про корисні копалини з Україною: міністр фінансів США розкрив деталі

Угода про корисні копалини має на меті підтримати відданість США народу України та закласти основу для надійної реконструкції української економіки.
На цьому в колонці для Financial Times наголосив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Угода про корисні копалини: що говорять у США про умови
За словами Скотта Бессента, пропоновані Сполученими Штатами умови передбачають спрямування доходів, які Україна отримає від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, до спеціального фонду, у якому США матимуть економічні й управлінські права.
Цей фонд, зауважує міністр фінансів США, буде орієнтований на “довгострокову реконструкцію та розвиток України”.
Такі умови партнерства, стверджує Скотт Бессент, мобілізують “американський талант, капітал, високі стандарти й управління” та прискорять відновлення України.
– Доходи від майбутнього отриманого прибутку мають бути реінвестовані назад у ключові сектори, щоб розблокувати більшу кількість активів зростання України, – зазначив Скотт Бессент.
Водночас, переконує міністр фінансів США, Сполучені Штати не володітимуть фізичними активами в Україні та не обтяжуватимуть країну великим боргом.
Запропоновані умови угоди про корисні копалини, зауважує Бессент, узгодять інтереси США та України.
– Це економічне партнерство закладе основу для міцного миру, надіславши чіткий сигнал народам США та України, а також уряду РФ про важливість майбутнього суверенітету та успіху України для Штатів, – резюмував глава Мінфіну.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 1 096-ту добу.
На інтерактивній карті бойових дій в Україні та на карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.