, редакторка стрічки

Єврокомісія розробила стратегію підготовки до криз – від воєн до стихійних лих

продукти візок супермаркет
Фото: Pixabay

Кожен громадянин Євросоюзу повинен запастися достатньою кількістю їжі, щоб прожити щонайменше 72 години на випадок кризи – від війни до кібератак, смертельних хвороб і повеней, спричинених кліматичними змінами.

Про це йдеться в проєкті стратегії Євросоюзу з питань готовності, з яким ознайомилося видання Politico.

Виконавча віцепрезидентка Єврокомісії Роксана Мінзату має представити стратегію в середу. Проєкт повинен створити безпечний і стійкий ЄС з можливостями, необхідними для передбачення й управління загрозами і небезпеками, незалежно від їхнього природи або походження.

Зараз дивляться

Документ передбачає надання країнам – членам ЄС рекомендацій щодо зберігання основних запасів, планування на випадок кризових ситуацій, наявності притулків, заходів із забезпечення доступності критично важливої інфраструктури.

Також там зазначається, що Європейський Союз не був належним чином готовий до пандемії Covid-19 та війни в Україні.

Підготовка до війни

Стратегія не пропонує жодних нових оборонних ініціатив, натомість є модель врегулювання кризових ситуацій, запозичена у північноєвропейських країн, де залучене все суспільство – від громадян до бізнесу та урядів.

Загроза геополітичного конфлікту може виникнути як віртуально, так і у формі війни.

З початком війни в Україні Росія нарощує активність у кіберпросторі, зокрема націлюється на енергетичні мережі. Китай, Іран та Північна Корея також постійно атакують західні уряди, компанії.

Тож однією з ключових пропозицій у документі є створення європейської системи оповіщення про кібербезпеку. Стратегія пропонує цифрове навчання і допомогу країнам, які мають намір приєднатися до ЄС.

Читайте також
Повінь в Іспанії: в Каталонії потоки води знесли з вулиці десятки машин
Повінь в Іспанії в Каталонії

Готовність до стихійних лих

– Йдеться про те, як ми реагуємо на повені; ми бачили, що сталося в Іспанії, яка постраждала від “монструозної” повені минулого року, в результаті якої загинули сотні людей. Багато людей не знають, що робити в умовах стихійних лих. Всі ці типи криз вимагають певного набору базових навичок, певного розуміння і знань про те, що робити в першу чергу, – наголосила румунська політикиня Мінзату.

Єврокомісія пропонує загальноєвропейську стратегію накопичення запасів, медичних контрзаходів, енергетичного обладнання і, можливо, продовольства і води. Також буде представлена стратегія щодо резервних запасів важливих лікарських засобів.

Комісія хоче створити кризовий координаційний центр на базі чинного Координаційного центру з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC). Він зосередиться на прогнозуванні та управлінні наслідками криз у різних секторах.

У додатку до проєкту перераховано близько 60 ключових заходів, які мають реалізувати протягом наступних двох років, зокрема посилення моніторингу фейкових новин, оцінка рівня готовності фінансових служб і внесення питань готовності в шкільні навчальні програми, які заплановані на цей рік.

Читайте також
РФ спрогнозувала 15 сценаріїв можливих військових конфліктів на найближчі 20 років – Скібіцький
РФ спрогнозувала 15 сценаріїв можливих військових конфліктів до 2045 року

Джерело: Politico
війна, Кібератаки, повені, Продукти, хвороби
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка