Радник Трампа з нацбезпеки використовував Gmail для урядового листування – ЗМІ

Члени Ради національної безпеки президента Дональда Трампа, включно з радником Білого дому з національної безпеки (РНБ) Майклом Волцом, використовували пошту Gmail для урядового листування.
Про це повідомляє The Washington Post та йдеться в інтерв’ю з трьома американськими чиновниками.
Невідповідне використання персональної пошти
The Washington Post зазначає, що використання Gmail, набагато менш безпечного способу комунікації, ніж застосунок для обміну зашифрованими повідомленнями Signal, є ще одним прикладом, як американські посадові особи піклуються про захист. Особливо з огляду на те, як раніше до групового чату щодо військових операцій в Ємені випадково доєднали журналіста.
Відомо, що старший помічник Волца використовував пошту Gmail для листування з іншими урядовими установами щодо питань військових позицій і потужних систем озброєння. У той час як чиновник РНБ США користувався своїм акаунтом Gmail, його міжвідомчі колеги використовували державні акаунти.
За словами джерел, Волц надсилав на свою пошту Gmail менш конфіденційну, але потенційно придатну для використання інформацію, наприклад, свій розклад та інші робочі документи.
Використання особистої електронної пошти, навіть для несекретних матеріалів, є ризикованим з огляду на те, як високо іноземні спецслужби цінують комунікації та графіки вищих посадових осіб держави.
Водночас речник РНБ Браян Г’юз заявив, що не бачив жодних доказів того, що Волц використовував свою особисту електронну пошту. За його словами, співробітники РНБ мають інструкції щодо використання лише безпечних платформ для роботи з секретною інформацією.
Експерти з безпеки даних занепокоєні тим, що американські урядовці не дуже охоче використовують захищені зашифровані системи для робочого зв’язку, такі як JWICS, Об’єднана всесвітня система розвідувального зв’язку.
Найбільше занепокоєння, однак, викликає використання особистої електронної пошти, яка є вразливою до хакерських атак.
– Якщо ви не використовуєте GPG, електронна пошта не є наскрізно зашифрованою і вміст повідомлення може бути перехоплений і прочитаний у багатьох місцях, зокрема на поштових серверах Google, – зазначила Єва Гальперін, директорка з кібербезпеки Electronic Frontier Foundation.
