Трамп анонсував на суботу ядерні переговори між США та Іраном

Глава Білого дому Дональд Трамп заявив про початок прямих переговорів між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерана.
Про це президент США сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в Овальному кабінеті, яка відбулася 7 квітня.
Однак міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі повідомив, що обговорення будуть непрямими.
Переговори між Вашингтоном і Тегераном
За словами Трампа, вже цієї суботи, 12 квітня, відбудеться зустріч на високому рівні. Деталей він не розкрив, але висловив сподівання, що переговори будуть успішними і вдасться переконати Іран відмовитися від ядерної програми.
– Ми ведемо прямі переговори з Іраном, і вони вже почалися. Вони відбудуться в суботу. У нас дуже велика зустріч, і ми побачимо, що може статися, – зазначив президент.
Він зазначив, що домовленість була б найкращим варіантом, але в разі провалу “Іран буде у великій небезпеці”.
U.S. President Donald J. Trump announces from the Oval Office following his meeting with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, that the United States will begin direct talks with Iran on Saturday, adding that he hopes they will be successful and that it’s in Iran’s “best… pic.twitter.com/xmD0zopT2Q
— OSINTdefender (@sentdefender) April 7, 2025
За даними ЗМІ, переговори організовує Оман. Очікується участь іранського дипломата Аббас Арагчі та спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа за посередництва міністра закордонних справ Оману Бадра аль-Бусаїді.
Іран, зі свого боку, уточнив формат переговорів. Як написав міністр закордонних справ Ірану Аббаса Аракчі в соцмережі X, у суботу між США та Іраном відбудуться “непрямі переговори на високому рівні”.
– Це така ж можливість, як і випробування. М’яч на полі Америки, – сказав він.
Нагадаємо, останні прямі переговори США та Ірану щодо ядерної програми були ще 2015 року. Угоду про зростання ядерної програми Тегерана підписали кілька країн, зокрема Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай, Росія, США. Вона була затверджена резолюцією Ради безпеки ООН.
Однак у 2018-му Трамп вивів із неї США, звинувативши Іран у порушеннях. Після цього переговори між країнами не дали результатів.
Під час другого терміну Трамп наголошував, що Іран має діяти, адже йому не можна дозволити мати ядерну зброю.
Під час президентства Джо Байдена, за даними МАГАТЕ, Іран значно просунувся у збагаченні урану – до 60% (для ядерної зброї потрібно 90%). Щоб домогтися зняття санкцій, Тегеран знову почав обговорювати свою ядерну програму з країнами ЄС.
