Мита США підсвітили розбрат у Білому домі: як і хто змусив Трампа переглянути тарифи

Міністр фінансів США Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лютник переконали президента США Дональда Трампа відступити від жорстких тарифів проти країн по всьому світу.
Про це 10 квітня повідомляє телеканал NBC News.
Мита вплинули на оточення Трампа
Як пише видання, в оточенні Трампа почали дуже активно метушитися через рішення запровадити тарифи проти країн по всьому світу. Цей крок президента США також оголив розкол у команді старших радників Трампа, оскільки Білий дім щосили намагався запропонувати чіткі та послідовні аргументи щодо тривалості дії тарифів.
У той час як Бессент здавався відкритим для переговорів, Пітер Наварро, старший радник з торгівлі, зайняв більш жорстку позицію.
У відповідь на це Ілон Маск, мільярдер і глава Tesla, який консультує Трампа з питань державної служби, назвав Наварро “тупішим за мішок із цеглою”, а Наварро охарактеризував Маска як людину, яка в багатьох випадках є “просто збирачем автомобілів”.
Впевненість, сумнів, прийняття: як Трамп вирішив відмовитися від тарифів
Як пише NBC News, один із друзів Трампа, який розмовляв із ним останніми днями, сказав, що президент США не подавав жодних ознак того, що він має намір “швидко відступити з цього питання”, говорячи про мита.
І все ж напередодні оголошення, зробленого в середу, Трамп і його помічники також чули від законодавців-республіканців і зовнішніх союзників заклики до альтернативного шляху.
Одним із них був Ларрі Кудлоу, ведучий шоу на Fox Business Network і старший економічний радник під час першого терміну Трампа.
Кудлоу розповів NBC News, що він “постійно” розмовляє з друзями в Західному крилі Конгресу США про необхідність вести переговори з іншими країнами до того, як Сполучені Штати накладуть на них вічні тарифи.
Як наслідок, два найвисокопоставленіші радники Трампа – міністр фінансів Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лютнік – виступили в середу єдиним фронтом, закликавши його Трампа призупинити тарифи у світлі ситуації на ринку облігацій, пише телеканал із посиланням на представника Білого дому.
Також тривожні дзвінки до Трампа лунали і від законодавців із числа членів Республіканської партії.
Наприклад, сенатор Ліндсі Грем сказав, що у вівторок ввечері він довго розмовляв із Трампом і повідомив йому, що чув від виробників автомобілів, які непокояться про те, як тарифи вплинуть на їхній бізнес. BMW має завод у рідному штаті Грема і є однією з компаній, з якими, за його словами, він розмовляв.
Сенатор-республіканець Джон Кеннеді, який також спілкувався з адміністрацією, заявив у вівторок, що планує пообідати з Бессентом. У середу він повідомив NBC News, що також розмовляв із Білим домом. Кеннеді порівняв Трампа з “пітбулем, який зловив машину”. Тепер, за його словами, постає питання: “Що ви збираєтеся робити з машиною?”.
– Після чергового падіння ринку цього тижня і тиску з боку республіканців на Капітолійському пагорбі Трамп почав сумніватися. Під час свого першого терміну він часто розглядав злети і падіння фондового ринку як своєрідну табель про ранги свого президентства, відзначаючи його підйом. Однак спад привернув його увагу, – пише NBC News.
Зрештою, коли Трамп все ж таки прийняв рішення скасувати тарифи, він разом із Бессентом і Лютніком склав повідомлення, в якому оголосив про 90-денне відтермінування і про припинення на час найбільшої економічної кризи за час його молодого президентства.
За підсумками дня промисловий індекс Dow Jones зріс майже на 8%, звівши нанівець деякі – але не всі – втрати, яких зазнав після мит Трампа.
Хоч би яким безладним все це не здавалося, адміністрація президента США і далі наполягає на тому, що все йде за планом.
