
Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову із російським диктатором Володимиром Путіним.
Про це повідомляють російські видання із посиланням на Кремль. В Єлисейському палаці підтвердили розмову Макрона з Путіним, пише BFMTV.
Оновлено о 23:57.
Про що говорили Макрон і Путін
Видання Le Parisien повідомляє, що Макрон закликав Путіна до якнайшвидшого припинення вогню Росії проти України.
Як зазначили в Єлисейському палаці, президент Франції продовжуватиме обмін думками з диктатором РФ.
Видання Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, заявили, що Еммануель Макрон звернувся до президента України Володимира Зеленського, щоб проінформувати його про свою телефонну розмову з Путіним.
– Президент Франції сказав Зеленському, що позиція Путіна щодо припинення війни в Україні не змінилася. І він продовжує відкидати припинення вогню, – сказав один із джерел, який побажав залишитися анонімним, оскільки переговори є закритими.
За інформацією Кремля, диктатор Путін заявив під час розмови з Макроном, що війна Росії проти України — це нібито прямий наслідок політики західних держав.
Крім цього, глава Кремля заявив Макрону, що нібито Захід багато років створював в Україні антиросійський плацдарм, а тепер затягує бойові дії.
За даними російських пропагандистів, у розмові російський диктатор сказав, що домовленості про врегулювання війни в Україні повинні мати нібито довгостроковий характер, передбачати усунення першопричин і спиратися на реалії.
Як відомо, Путін неодноразово висував ці вимоги, маючи на увазі визнання під контролем Росії всіх тимчасово окупованих територій України. Президент України Володимир Зеленський називав їх ультимативними, а дії самого Путіна – відродженням нацизму.
Водночас Путін і Макрон обговорили ситуацію на Близькому Сході в контексті конфлікту Ірану та Ізраїлю, а також ударів США по іранських об’єктах, стверджують російські видання.
Як повідомили у Кремлі, президент Франції та російський диктатор дійшли згоди, що Іран має дотримуватися зобов’язань за договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) та продовжувати співпрацю з МАГАТЕ.
Востаннє Макрон мав офіційну розмову з Путіним у травні 2022 року. Тоді вона тривала понад дві години. Основною темою діалогу була ситуація на окупованій Запорізькій АЕС.