Укр Рус
, редакторка сайту

Китай намагався зірвати продажі винищувачів Rafale – розвідка Франції

французький винищувач Dassault Rafale
Фото: Getty Images

Китай задіяв мережу своїх посольств для поширення сумнівів у бойових можливостях французьких винищувачів Rafale після їх участі в зіткненнях між Індією та Пакистаном у травні.

Про це пише Associated Press.

Китай намагається дискредитувати винищувачі Rafale

Такого висновку дійшли французькі військові та розвідка, які вбачають у діях Пекіна спробу підірвати репутацію та експортний потенціал ключового винищувача Франції.

Зараз дивляться

Згідно з доповіддю однієї з французьких спецслужб, яка є у розпорядженні журналістів AР, аташе з питань оборони у посольствах КНР активно працювали над тим, щоб переконати країни, які вже придбали Rafale, зокрема Індонезію, відмовитися від додаткових закупівель. А нових потенційних клієнтів переконували обрати китайські літаки.

Чотириденне загострення між Індією та Пакистаном у травні стало найсерйознішим за останні роки конфліктом між двома ядерними державами. У бойових діях брали участь десятки літаків із обох сторін.

Військові експерти та аналітики досліджують, як пакистанська зброя китайського виробництва, насамперед винищувачі та ракети класу повітря-повітря, проявила себе у зіткненнях із Rafale, що були у розпорядженні Індії.

Продажі Rafale та іншого озброєння є ключовим джерелом доходів оборонної промисловості Франції та інструментом зміцнення міжнародних зв’язків, особливо в Азії, де зростає вплив Китаю.

Франція протистоїть дезінформаційній кампанії

Після того, як Пакистан заявив про знищення п’яти індійських літаків, включно з трьома Rafale, у країн, що є клієнтами Dassault Aviation, почали з’являтися сумніви. Індія визнала втрати авіації, проте кількість не уточнювалася.

Начальник штабу ВПС Франції, генерал Жером Белланже, заявив, що має дані про втрату трьох літаків: одного Rafale, одного російського Су та одного Mirage 2000 – винищувача попереднього покоління французького виробництва.

Це був перший підтверджений бойовий випадок втрати Rafale, які на той момент були закуплені вісьмома країнами.

 – Звісно, всі країни, які придбали Rafale, поставили собі запитання, – сказав Белланже.

Французькі офіційні особи намагаються зберегти репутацію винищувача, стверджуючи, що проти нього ведеться цілеспрямована кампанія з дискредитації, в якій беруть участь Пакистан і його союзник – Китай.

Зокрема, йдеться про масове поширення фейків у соцмережах: підроблені фото уламків Rafale, контент, згенерований ШІ, кадри з відеоігор, що імітують повітряні бої. За словами французьких дослідників, понад 1 тис. нових акаунтів були створені в соцмережах одразу після початку конфлікту, щоб просувати тезу про технологічну перевагу Китаю.

Хоча французькі військові не змогли безпосередньо пов’язати онлайн-дезінформацію з урядом КНР, розвідка заявляє, що аташе китайських посольств повторювали ті самі тези під час зустрічей з чиновниками з інших країн. Вони стверджували, що Rafale, які придбала Індія, показали себе слабко в бою, та натомість рекламували китайське озброєння.

Французькі офіційні особи дізналися про ці зустрічі від самих держав, до яких зверталися китайські аташе.

Пекін заперечує, розслідування триває

Міністерство національної оборони Китаю в коментарі AP назвало звинувачення “абсолютно безпідставними плітками та наклепами” та наголосило, що Пекін “послідовно дотримується відповідального підходу до експорту озброєнь” і відіграє “конструктивну роль у підтримці миру та стабільності”.

Попри це, упродовж останніх років Китай активізував дезінформаційні кампанії у соцмережах, зокрема X, Instagram і Facebook. Він використовує мережі проплачених інфлюенсерів, фальшиві акаунти та вебсайти, що маскуються під медіа, для поширення вигідних Пекіну наративів.

У Міністерстві оборони Франції зазначили, що Rafale став мішенню “масштабної кампанії дезінформації”, яка мала на меті просування “альтернативної техніки, зокрема китайського виробництва”.

Читайте також
Французька авіаційна міць: що відомо про винищувачі Rafale, які прагне отримати Україна
французький винищувач Dassault Rafale

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка