Укр Рус
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

ЄС готує рішення про невизнання закордонних паспортів РФ, виданих на окупованих територіях України

прапори ЄС
Фото: Pexels

Посли Євросоюзу погодили мандат на переговори з Європарламентом щодо рішення про неприйняття російських проїзних документів, що були видані на тимчасово окупованих росіянами територіях України та Грузії.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Ради ЄС у середу, 12 жовтня.

— Це рішення є відповіддю на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України та практику видачі Росією закордонних паспортів громадянам окупованих територій.

Це також слідує після одностороннього рішення Росії визнати незалежність грузинських територій Абхазії та Південної Осетії в 2008 році, – йдеться у повідомленні.

Російські проїзні документи, видані особам, які проживають в окупованих РФ регіонах України та Грузії, не будуть прийматися як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів Шенгенської зони.

Зараз дивляться

Міністр внутрішніх справ Чехії, яка головує у Раді ЄС, Віт Ракушан зазначив, що російські проїзні документи, видані у цих регіонах, вже не визнаються або перебувають у процесі невизнання державами-членами ЄС.

На основі погодженого послами мандату головування Ради ЄС готове розпочати переговори із Європарламентом.

Читайте також
Восьмий пакет не є покаранням: Зеленський закликав G7 посилити санкції проти енергетичного сектора РФ
Зеленський закликав G7 посилити санкції проти енергетичного сектора РФ – ВІДЕО

Після незаконної анексії Криму у 2014 році Росія видала російські закордонні паспорти мешканцям півострова. Ця практика була поширена на непідконтрольні українському уряду райони Донецької та Луганської областей у квітні 2019 року, а потім на Херсонську та Запорізьку окуповані області у липні 2022 року.

У ЄС наголосили, що систематична видача російських паспортів у цих окупованих регіонах є порушенням міжнародного права та територіальної цілісності та незалежності України, наголошує ЄС.

Джерело: Рада ЄС

Європарламент, Європейський Союз, Єврорада, Паспорт, Російська агресія, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка