
Період IV–VI століття н. е. увійшов в історію як Велике переселення народів – масове переміщення племен всією територією Європи.
Готи — германські племена, що прибули на територію України з півночі Європи, утвердилися в Причорномор’ї. Тривалий час вони воювали з антами. Зрештою за допомогою гунів, тюркських племен зі Сходу, готів витіснили у межі Римської імперії. Гуни після смерті свого видатного вождя Аттіли (453 рік) швидко занепали. Тоді слов’яни потужним потоком рушили на землі Візантійської імперії.
Велике розселення слов’ян мало величезне значення для їх подальшої долі. Племена перемішалися і на нових землях дали початки сучасним слов’янським народам.
Племінне княжіння полян з центром у Києві, заснованому в 482 році братами Києм, Щеком, Хоривом та їх сестрою Либіддю, переросло у 60-ті роки ІХ століття у східнослов’янське об’єднання Аскольда.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.