
Старання педагогів, які прагнуть працювати в сучасній школі, із цікавою подачею матеріалів, інтерактивним проведенням уроків – підтримали в Міністерстві освіти і розробили новий закон Про освіту. Цей закон, кажуть, дозволяє обирати форму навчання, легалізує домашню освіту, дає можливість дітям з обмеженими фізичними можливостями стати повноцінними учасниками навчального процесу, а також дає автономію школі, але головне – змінює підходи і методи викладання.
– Це має бути школа з новим змістом, яка орієнтована на формування компетентностей, не лише знань, але добрих вмінь, цінностей. Вміння критично мислити, аналізувати, користуватися інформацією для вирішення проблем. Школа має бути зорієнтована на нові результати, – каже міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
Читайте: Освіта-онлайн: шанс на підвищення і перевага в резюме
Знання треба вміти застосовувати, наголошує директор однієї зі столичних шкіл. На жаль, нинішні підходи в освіті не відповідають і потребам ринку праці. Тож запропонована 12-річна освіта – це не просто додатковий рік за партою, а можливість для учнів, починаючи з 9 класу, обрати профіль навчання – академічний чи професійний, і навчатися азів обраної професії.
Крім сучасних методів викладання, педагоги очікують від нового закону і соціального покращення. У Міністерстві освіти кажуть, що підвищення зарплати і розвантаження вчителів – питання номер один, адже саме від педагогів залежить реалізація реформи.
Нагадаємо, відповідно до нової реформи Міносвіти – бали триматимуть у секреті, а на канікули відправлятимуть без домашніх завдань.