Укр Рус
Статті
Статті
, керівниця розділу Lifestyle

Податок на продаж б/в речей: скільки заплатять українці

Податок на продаж б/в речей: скільки заплатять українці

Про це пише UBR.

– Коли приймали Податковий кодекс, були палкі дискусії з цього питання. В результаті отримані таким чином гроші віднесли до категорії інші доходи. Але про це не знають не лише прості українці – навіть багато підприємців, – розповідає президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

Таким чином, посередник-комісійний магазин (юридична особа), є податковим агентом і повинен утримувати з виплачених людині засобів ПДФО та військовий збір. Крім того, повинен відбивати інформацію про виплачені доходи та утримані збори в податкових звітах.

Зараз дивляться

Мораторій на перевірки бізнесу, що діє в Україні, не може захистити підприємців від позапланових перевірок податкової. І якщо виявлять неналежним чином оформлений товар, прийнятий на реалізацію, магазин покарають за невиконання обов’язків податкового агента.

Великі комісійні магазини дотримуються правил, але більшість дрібних операторів, особливо регіональних, по-старому оформляють простенькі квитанції.

Читайте: Не в день, а на місяць. Безмитне ввезення товарів хочуть обмежити до €150

– Квитанція теж вважається первинним бухгалтерським документом. Вона дозволяє хоч якось ідентифікувати людину на прізвище та адресу (якщо вони вказані). Але цього недостатньо для інформації про утримання податку. У людини буде недоїмка за ПДФО, що загрожує штрафами. Хоча, звичайно, велике питання, як податкова буде відстежувати чи реальна це людина, і стягувати з неї збори. Особливо, якщо це робити не вибірково, а, скажімо, взятися за перевірку всіх клієнтів комісійних магазинів, – підкреслив керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Якщо ж ДФС не зможе відшукати платників податків, претензії пред’являть магазину. Саме це має стимулювати останніх змінювати підходи до оформлення договорів. Паспорт і код потрібен буде кожному, хто збирається продати непотрібну річ у комісіонці. Навіть якщо йдеться про зовсім невеликі суми – 10-20 грн.

До речі, аналогічні вимоги повинні застосовуватися і до клієнтів ломбардів, розповів Олександр Охрименко. Якщо людина здала річ, але не викупила її, з отриманих на руки коштів потрібно сплатити податок.

Важливо:

  • При роботі з комісійним магазином-юрособою, утримує податок і інформує ДФС магазин. Але людина повинна вказати отриманий дохід у податковій декларації після закінчення податкового періоду. Як правило – до травня того року, який слідує за податковим періодом, у якому отримано дохід. Платити вже нічого не треба.
  • Якщо б/в товар реалізований через фізособу-підприємця, то людина зобов’язана вказати дохід у декларації та самостійно заплатити ПДФО в розмірі 18% і військовий збір 1,5%.
  • У разі виявлення факту приховування доходів штраф складе до 10% від суми, яка підлягає сплаті. А у випадку з затримкою сплати ще може нараховуватися пеня за прострочення.

Раніше Факти ICTV писали про те, як поповнювали бюджет у різні часи. Список топ-10 найсмішніших податків в історії людства тут.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка