Укр Рус
Статті
Статті

Медична реформа: хто і скільки платитиме в лікарнях та до чого готуватися українцям

Медична реформа: хто і скільки платитиме в лікарнях та до чого готуватися українцям

Близько 6 тис медиків цього тижня вийшли на акцію протесту. 80 млн грн – це борг держави перед лікарями та медсестрами.

Медична реформа цього тижня повинна була  розглядатися  у Верховній Раді. Це настільки гаряча тема, що списи об неї у парламенті ламаються вже не перший тиждень.

Реформа, яку пропонує Супрун  і Уряд, має ризики. Найбільший ризик і найбільша проблема – це мегакорупція.

Зараз дивляться

Чого чекати і чого боятися?

Після реформи невідкладну допомогу можна буде отримати у будь-якому районі міста, а не тільки там, де прописаний. Але за кожною родиною буде закріплений сімейний лікар, він і буде направляти до лікарів вузьких спеціальностей.

Це – консультація в лікаря, базові обстеження, базові аналізи, рентгени, декотрі з аналізів крові. Все повинно бути безкоштовно і лікар не має права брати ніяких коштів.

А ще пологи. Жителька Києва Наталка, каже, коли народжувала, родині це влетіло в копієчку. Жінка віддала $800 при тому, що це був районний пологовий будинок, який повинен був приймати безкоштовно.

Держава буде надавати базовий пакет безкоштовно і пологи конкретно входять в базовий пакет безкоштовних послуг.

Сімейним лікарям будуть платити не ставку, а за кожного з пацієнтів. Скільки укладуть договір – стільки і отримають.

За кожного пацієнта держава буде сплачувати по 370 гривень на рік. За дітей – 740. Отже якщо у лікаря близько 1500 пацієнтів, медик зможе отримати до 500 000 грн. В цю суму увійдуть витрати на медсестру, прибиральницю, комунальні послуги та податки. То ж прогнозована зарплатня 15-10 тис грн.

Дивіться: Жодних черг та конвертів. Як працює страхова медицина в Європі

Також відтепер пацієнти будуть укладати договір із своїм майбутнім лікарем.

Реформа, якщо депутати за неї проголосують, цього року зачепить тільки найнижчу ланку медицини. Мережу поліклінік та амбулаторій. Справу  спеціалізованих лікарень, інститутів знову відкладають у довгий ящик.

Скільки коштуватимуть медичні послуги?

Прораховують у вигляді експерименту – в Інституті нейрохірургії ім. Ромаданова. Якби реформа відбулася просто зараз, то  тарифи були б такими:

  • операція з приводу видалення пухлини головного мозку обходиться від 50 тис грн
  • більше ніж 10 тис гривень 1 день перебування в реанімації

За все це має платити держава. Головний принцип – медицина без готівки і не з кишень пацієнтів. Оплачуватись будуть не умовні ліжкомісця, а конкретні – операцію, аналіз, консультацію та інше.  Але вже зараз у міністерстві охорони здоров’я розуміють  – бюджету вистачати не буде. Якою б хорошою реформа не була.

Умовно кажучи 100 операцій можуть покрити з державного бюджету. У лікарні буде тоді 2 виходи, вихід 1 – сказати очікуйте на свою операцію. Та 2 – коли країна буде багатша, то очікувати треба буде менше.

Стандарти лікування

Ще одна частина реформи – міжнародні протоколи. Тобто стандартів лікування. Методи і списки необхідних ліків.

В Україні діяли  протоколи написані 10 років тому,  та медицина за цей час зробила великий крок вперед. Але міжнародні протоколи поки дозволили на рівні підзаконних актів.

Коли дійдуть руки до протоколів, невідомо. Цього тижня справа навіть не дійшла до першочергових реформ.

Реформа,що називається,зависла в повітрі.

Єдине, що цього тижня пообіцяли медикам – погасити борги по зарплатам. Про підвищення мова не йде. Для пацієнтів новин немає – продовжуємо лікуватися переважно за власний рахунок.


До слова, Медреформа 2018 передбачає 100% безкоштовні послуги, такі як консультація сімейного лікаря, перша допомога та деякі медичні дослідження.

Медицина, Медична реформа
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка