Укр Рус
, редакторка стрічки

Населення скоротиться на 5,5 млн! До 2050 року на Україну чекає демографічна катастрофа

Населення скоротиться на 5,5 млн! До 2050 року на Україну чекає демографічна катастрофа

– У доступній для огляду перспективі депопуляція, стагнація міграцій, скорочення і старіння населення продовжаться швидкими темпами. Ці тенденції визначають невтішний демографічний прогноз для України. У період до 2050 року чисельність населення зменшиться на 5,5 млн осіб, – говориться у повідомленні.

Про це розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко у матеріалі для ZN.ua.

При цьому чисельність людей трудоактивного віку (20-59 років) скоротиться на 6,6 млн, тоді як чисельність людей у ​​віці 60 років і старше збільшиться на 2,6 млн, а їх частка у населенні (рівень старіння) зросте до 33%.

Співвідношення вікових контингентів трудоактивного (20-59 років) та пенсійного віку (60 років і старше) зменшиться з нинішніх 2,6 до 2 на початку 2030-х і до 1,5 – наприкінці прогнозованого періоду.

Зараз дивляться

– Щоб мінімізувати негативні наслідки демографічних змін, необхідно переосмислити цілі та інструменти політики в усіх сферах, – підкреслила Ткаченко.

Читайте: Пенсійний вік у Польщі знизили на 7 років

До речі, раніше ми писали, скільки важить все населення Землі.

демографія, Населення
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка