PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Латвійський банк допоміг Курченку відмити гроші Януковича – Al Jazeera

Протягом 2011-2013 років Приватбанк (Латвія) проводив операції між низкою підставних компаній на користь Сергія Курченка і оточення екс-президента України Віктора Януковича.

Латвійський банк допоміг Курченку відмити гроші Януковича – Al Jazeera

Про це стало відомо з матеріалів розслідування катарського телеканалу Al Jazeera, який оприлюднив 10 січня засекречене рішення Краматорського суду, згідно з яким до державного бюджету було конфісковано $1.5 млрд.

Так, телеканал Al Jazeera виклав в загальний доступ документи за 2011, 2012 і 2013 роки, що стосуються офшорної компанії Quickpace Limited, через яку Сергій Курченко здійснював свої операції.

У розслідуванні фігурують виписки за рахунками Quickpace Limited. Судом встановлено, що дана компанія була складовою частиною схем з виведення і легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, Курченка свого часу називали “гаманцем” Януковича. Вкрадені з українського бюджету кошти “сім’я” виводила в офшори. Протягом 2011-2013 років через рахунки компанії в латвійському Приватбанку пройшло кілька сотень мільйонів доларів. Кошти переводилися і надходили під виглядом видачі та погашення позик – це класична схема з відмивання грошей. Таким чином, вкрадені гроші маскуються під отримані легальним шляхом – через позику.

Ключовим елементом цієї схеми є банк, через який проходять операції і на який покладається обов’язок перевірки легальності коштів перед відкриттям клієнту рахунку і проведенням його платежів.

Для обслуговування подібних операцій, як правило, обирають не респектабельні банки як, наприклад, Bank of America, а дрібні банки, з якими можна домовитися про поблажливу перевірку чистоти грошей. Таку послугу, судячи з наведених документів, в даному випадку надав Приватбанк (Латвія).

Власниками латвійського Приватбанку на момент проведення ним операцій з кіпрськими офшорами Курченка були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Безпосередньо їм належало по 9%, ще 50% – через український Приватбанк. Молодшим партнером Коломойського і Боголюбова по Приватбанку (Латвія) є український бізнесмен Ігор Мазепа, який володів 8,5% банку через компанію Concorde Bermuda Ltd., що входила в групу Concorde.

Читайте: Секрет на $1,5 млрд: куди діли мільярди Януковича та хто очолить НБУ

Приватбанк (Латвія) виконував всі платіжні доручення компанії Курченка Quickpace Limited – видати позику для компанії з Белізу на $10 млн, погасити відсотки по кредиту перед кіпрською компанією на $289 тис. Судячи по усім оформленим операціям, у банку не виникало питань до їх законності.

І хоча сам банк знаходиться в столиці Латвії – Ризі, а виписки для Quickpace Limited, як і прийнято на острові Кіпр, зареєстровані за британським правом і сформовані на англійській мові, в призначенні платежу можна зустріти фрази українською – наприклад, “POVERNENNJA DOKHODIV VID INVESTICII ZGIDNO DOGOVORU “. Можливо, проводив цей платіж один з 500 співробітників “банку в банку” – як назвали цей підрозділ детективи Kroll, що займаються розслідуванням махінацій Приватбанку.

Нагадаємо, в Європі постійно критикують Латвію за недостатні зусилля у протидії відмивання коштів. Щоб відвести від себе гнів Європейського центрального банку і американського регулятора, і щоб зберегти можливість латвійським банкам працювати в системі міжнародних платежів, влада країни змушена була посилити боротьбу з “відмивальниками”. Зокрема, в грудні 2015 року, вже після згаданих операцій, ПриватБанк (Латвія) був оштрафований на 2 млн євро за порушення європейського законодавства по боротьбі з відмиванням доходів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка