Богомолець: Потрібно зупинити МОЗ, яке виступає за легалізацію наркотиків

Таку думку висловила народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.
– Україні загрожує повзуча легалізація наркотиків. Останнім часом знову активізувалися прихильники легалізації наркотиків: розуміючи несприйняття у суспільстві цієї ініціативи, вони вирішили діяти обережно, маленькими кроками. Один з таких кроків – скасування кримінальної відповідальності щодо зберігання невеликої кількості наркотиків. Головним ініціатором виступило МОЗ, яке замість того, щоб дбати про збільшення тривалості гідного і здорового життя українців переймається тим, щоб полегшити життя організаторам наркобізнесу та наркодилерам, – заявила політик.
Вона розповіла, що у МОЗ хочуть збільшити легальний обсяг зберігання наркотичних речовин, зокрема кокаїну, героїну, опію та марихуани.
– Для цього вони хочуть внести відповідні зміни до власного наказу №188 та збільшити легальний обсяг зберігання кокаїну у 50 разів – з 0,02 грами до 1 граму, що при дозі одного приймання в розмірі 0,15 грамів становить 7 доз! Норма зберігання героїну зросте у 60 разів до 3 доз – з 0,005 грама до 0,3 грама при одноразовій дозі 0,1 грама. Норма зберігання ацетильованого опію зросте у 200 разів — з 0,005 грамів до 1 граму! Норма зберігання марихуани зросте до 12,5 доз або у 5 разів — з 5 до 25 грамів. Враховуючи, що в одній сірниковій коробці — яка є основною міркою для роздрібного продажу марихуани, — вміщується лише 3-5 грамів, то наркодилер зможе спокійно носити з собою для реалізації 5-6 таких коробок, не ховаючись ні від кого, – зазначила Ольга Богомолець.
Народний депутат підкреслила, що внесення таких змін міністерством означатиме повну легалізацію роздрібної торгівлі наркотиками.
– Такі зміни, запропоновані МОЗ, означатимуть повну легалізацію роздрібної торгівлі наркотиками, адже відтепер наркоділкам не потрібно буде ховатися чи робити “закладки” – вони цілком законно зможуть носити з собою одночасно 6 доз кокаїну, 10 доз героїну та 12,5 доз марихуани і реалізовувати це українцям, серед яких можуть опинитися і наші близькі. Кому це вигідно? І що далі? Збільшення дозволених обсягів зберігання наркотиків до кілограмів? Для мене важко збагнути: як може міністерство, покликане турбуватися про здоров’я нації, виступати, фактично, за легалізацію наркотиків в Україні? В чиїх інтересах вони діють – в інтересах держави чи наркомафії? – поставила риторичне запитання голова профільного парламентського комітету.
Водночас вона акцентувала увагу на тому, що виступатиме категорично проти будь-яких спроб поставити забезпечення українців наркотиками на потік.
– Одразу хочу попередити тих, хто збирається поставити забезпечення українців наркотиками на потік – я буду виступати категорично проти будь-яких подібних спроб. Ба більше, на моє переконання, ми маємо зробити законодавство ще більш жорстким, адже наразі воно є абсолютно неефективним у боротьбі з наркоманією, – впевнена політик.
На її думку, сьогодні більшість українців і так має відносно вільний доступ до наркотиків, унаслідок чого в країні невпинно зростає кількість наркозалежних.
– Сьогодні в Україні наркотики більше дозволені, ніж заборонені – китайські аналоги психотропних речовин, які заходять до нас у великій кількості, взагалі не внесені до переліку заборонених. Це – різноманітні солі, суміші та інші аналоги практично всіх наявних наркотиків, особливо психотропних речовин, які найбільше вживаються наркозалежними у всьому світі. Як результат маємо катастрофічне зростання кількості наркозалежних – за даними досліджень громадських організацій сьогодні в Україні таких людей від 1 до 1,5 мільйони, – повідомила парламентарій.
Читайте: Ефективна медреформа повинна збільшити тривалість життя людей – Богомолец
Ольга Богомолець нагадала, що її мета – зменшення смертності та збільшення тривалості життя українців, але для цього потрібно не узаконювати наркотики, як цього хоче МОЗ, а розширювати перелік заборонених препаратів.
– Тому сьогодні нам потрібно не легалізовувати наркотики, а розширювати перелік заборонених препаратів та забезпечувати ефективний контроль за їхнім обігом та системну боротьбу проти організаторів наркобізнесу в України. Моя мета – зменшення смертності та збільшення тривалості здорового і гідного життя українців. І в цьому наші позиції з керівництвом МОЗ, на жаль, – явно не збігаються, – резюмувала голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.
Раніше Факти ICTV писали, як наркотики і алкоголь змінюють людей.