
Про це повідомляє DW.com.
Порівняно з 2017 роком, Україна піднялася на одну позицію, набравши 31,16 бали. Минулого року стан свободи слова в країні оцінили в 33,19 бали.
Кожна країна в рейтингу отримує підсумковий бал за шкалою від 0 до 100: чим вищий він, тим гірша, на думку організації, ситуація зі свободою слова у світі.
Показники розраховуються на основі ряду параметрів, зокрема, умов роботи журналістів і самоцензури, правового захисту та інституційної прозорості, розмаїття медіа та їх незалежності.
Рейтинг очолює Норвегія, а останнє місце займає Північна Корея.
В десятку країн, де ситуація зі свободою слова експертами оцінюється високо, увійшли також Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Швейцарія, Ямайка, Бельгія, Нова Зеландія, Данія і Коста-Ріка.
В організації зазначили різке погіршення ситуації зі свободою преси в Європі.
– В ряді європейських країн почастішали випадки цькування представників ЗМІ з боку урядів і провідних політиків, – йдеться у звіті.
Серед п’яти країн світу, чиї позиції в рейтингу погіршилися більше всього чотири країни представляють Європу: Мальта (65 місце, мінус 18 позицій), Чехія (34 місце, -11 позицій) і Словаччина (27 місце, -10 позицій), які є членами ЄС.
Крім цього, відзначається посилення тиску на незалежні ЗМІ і державної пропаганди в РФ (148), посилення цензури в Китаї (176) і тиску на ЗМІ в Польщі (58).
Найбільш небезпечною країною для роботи журналістів була визнана Сирія, де в минулому році 13 журналістів були вбиті через свою професійну діяльность.
Нагадаємо, Сирія, Мексика, Афганістан, Ірак і Філіппіни визнані найнебезпечнішими країнами для журналістів у 2017 році.