
Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, затверджені сьогодні урядом, передає прес-служба МОН.
– Для наших закладів (ВНЗ, які знаходяться в сфері управління МОН – Ред.) було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів – з 17 % у держзамовленні 2017-го до 17,6% у 2018 році, за галуззю знань Аграрні науки та продовольство – з 6,7% у 2017-му до 6,9% в 2018 році, за галуззю знань Інформаційні технології – з 12,0% до 12,1%. В абсолютних величинах ми можемо говорити про подальше збільшення замовлення для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність Матеріалознавство, – уточнила міністр.
Читайте: Вступна кампанія 2018: помилки при реєстрації е-кабінету і як виправити
Водночас вона зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.
– Враховуючи ситуацію та потреби ринку праці, приблизно на 5% в абсолютних величинах було зменшено замовлення за спеціальністю Право на денній формі навчання. При цьому 2018-го держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань Управління та адміністрування – приблизно на 5,7% в абсолютних величинах, Соціальні та поведінкові науки – приблизно на 13,4% в абсолютних величинах, спеціальності Готельно-ресторанна справа – приблизно на 9% в абсолютних величинах, – розповіла Гриневич.
У МОН також нагадали, що завтра, 12 липня, в електронних кабінетах абітурієнтів буде відкрита можливість подання заяв на вступ до ВНЗ.
Факти ICTV допоможуть абітурієнтам правильно розставити пріоритети і вибрати необхідний ВНЗ.
Фото: Міносвіти