В УПЦ КП відреагували на відмову РПЦ молитися за патріарха Варфоломія

Про це йдеться в повідомленні прес-центру Київської Патріархії, пише РБК-Україна
Повідомляється, що розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру.
– Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви і розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь і поширення єресі чи іншого лжевчення) – йдеться у повідомленні.
Крім того, в УПЦ КП наголосили, що Вселенський патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав Київської Митрополії.
– Відомо і очевидно, що з часу Оскольдового (середина IX ст.) і Володимирового (кін. Х в.) Хрещення, Русь-Україна мала канонічний ієрархічний зв’язок з Вселенським Константинопольським Патріаршим престолом, як зі своєю Церквою-Матір’ю. Відомо і очевидно також, що перший канонічно визнаний Вселенським Православ’ям Предстоятель Московського Патріархату був поставлений Константинопольським Патріархом Єремією в кінці XVI в., Тобто більш ніж за шість століть пізніше часу утворення Київської Митрополії, – йдеться у заяві.
Читайте: Томос про автокефалію УПЦ: подробиці рішення та підводні камені
Нагадаємо, що Синод Російської православної церкви на засіданні у Москві сьогодні вирішив, що у храмах РПЦ більше не молитимуться за Константинопольського патріарха Варфоломія.