YES 2018: коли закінчиться війна на Донбасі та що буде з Європою

Інтерактивна інсталяція відомої японської художниці Маріко Морі уособила тему конференції – Майбутнє покоління всього.
Зустріч Ялтинської європейської стратегії, яку проводить Фонд Віктора Пінчука, традиційно зібрала у Києві десант світових політиків. Президенти, прем’єри, дипломати, бізнесмени, експерти та громадські активісти. Понад 600 відомих лідерів думок з 28 країн світу обговорили долю України і світу.
Скільки триватиме війна? Якою Україна вийде з найбуремнішого в її історії періоду? Виступаючі на форумі президент Петро Порошенко заявив, що Україна має стати східним форпостом НАТО, її майбутнє – це членство в Північноатлантичному Альянсі та ЄС. А із залежністю від Росії ми пориваємо назавжди.
Але поки Росія намагається через агресію на Донбасі створити свій форпост впливу на Київ. Треба продовжувати впливати на Кремль санкціями і донесенням до російських громадян інформації про справжню ціну агресії, заявив на форумі Курт Волкер. Один із дієвих механізмів зупинити війну – миротворча місія.
Ще один виклик для України – майбутні президентські та парламентські вибори. Як Росія спробує їх використати, щоб привести до влади потрібних кандидатів? А те що механізми дезінформації, кібератак, фейків, будуть задіяні Кремлем однозначно – не сумнівається екс-радник Путіна Андрій Іларіонов.
США вже постраждали від російського втручання у вибори. Тому проти дезінформації та кібератак треба об’єднуватись, аби протистояти агресору спільно. Вважає 66 держсекретар США Кондоліза Райс.
Досі лишається інтригою, хто, окрім очевидних кандидатів, змагатиметься за президентське крісло. У форумі взяли участь відомі українські політики та соціальні лідери, які, так чи інакше, впливатимуть на майбутнє України.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що внутрішнім викликом для нашої держави крім корупції залишається популізм і спекуляції , які перед виборами значно зростають. А сказати корупції стоп має крім іншого антикорупційний суд.
У протистоянні із зовнішніми та внутрішніми викликами Україна потребує й подальшої політичної і фінансової підтримки Заходу. Під час форуму YES його учасник, віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс підписав з українською стороною угоду про надання Києву макрофінансової допомоги на один мільярд євро.
Ще одним викликом для України може стати пуск газогону Північний потік-2, який вже розсварив країни ЄС. За словами очільника Нафтогазу Україна може втратити до 3% ВВП. Союзником Києва у цьому питанні є Вашингтон.
Розбіжності між США і ЄС стосуються не лише Північного потоку-2. Політичні та економічні протиріччя Вашингтонe і Брюсселя стали однією з ключових тем дискусій форуму.
Організатори Ялтинської європейської стратегії до останнього тримали інтригу, хто цього разу буде секретним гостем зустрічі. І ось під оплески залу входить легендарний рок-музикант, фронтмент U2 Боно.
Читайте: До зустрічі в Ялті – Квасневський завершив 15-ту зустріч YES
Боно також відомий своєю гуманітарною активністю в Африці і боротьбою за скасування боргів бідним країнам третього світу. На форумі він заявив, що корупція вбиває більше дітей в Африці, ніж ВІЛ та малярія. Але проти неї є вакцина – прозорість і громадянське суспільство.
Інтелектуальний фронт вже до 2029 року створить штучний інтелект, що не поступається людському. Але це не буде війна людей і машин. Заявив відомий винахідник та футурист Рей Курцвел.
Саме інтелектуальний фронт, ІТ технології та нове, молоде покоління, на думку Боно і є запорукою того, що людство виживе і стане кращим. Таке покоління виростає і в Україні. У форумі взяли участь учасники проекту Нові лідери. Нам потрібна нова комунікація, нові лідери – сказав у заключному слові голова Наглядової Ради ЕС, третій президент Польщі Александр Квасневський.
До слова, раніше Факти ICTV писали про основні тези зустрічі YES 2018.