Укр Рус
Статті
Статті

Нові лідери України: хто вони та чи змінять систему

Нові лідери України: хто вони та чи змінять систему

Українці потребують змін. Одні й ті ж самі обличчя віщають з екранів телевізорів – вони розказують про позитивну динаміку України, наші здобутки та перемоги.

Але довіра до них продовжує спадати. Із ростом економіки, вони збагачують  свої кишені. Ми продовжуємо дивитись передачі про дорогі відпочинки на райських островах та елітні авто наших чиновників. З часом закрадається сумнів. Виникає відчуття, що нас дурять.

Запит на лідерів, які прийдуть з новими ідеями, щоб змінити стару систему, виник давно. 62% громадян вважають, що Україні потрібні нові політичні лідери, стверджують соціологи. Так зародився проект Нові Лідери.

Зараз дивляться

Ідея проекту є наскрізною. Дуже багато розмов у суспільстві про те, що потрібні нові лідери. Постає питання – що значить нові лідери,  хто вони, які вони. Ми, як відповідальний мовник, хотіли зловити цей настрій. Я вважаю, ми його зловили, – ділиться враженнями директор-президент телеканалу ICTV Олександр Богуцький.

Нові лідери України: хто вони та чи змінять систему Фото 1

Що таке Нові Лідери

Проект стартував навесні 2018 року. Всі бажаючі, які відповідали вимогам проекту, могли залишити свою анкету на сайті. Участь могли брати громадяни, які мають ідею проекту у суспільно-значущій сфері. Згодом зі списку учасників сформували топ-100 лідерів.

Нові Лідери

Якщо у лідера є внутрішнє відчуття служити країні і своїй справі так, щоб його ім’ям називали вулиці – це для мене ідеальний лідер, – розповідає партнер проекту Нові Лідери Олександр Громико.

В ефір перший випуск вийшов на початку жовтня. Протягом двох місяців понад 8 мільйонів глядачів спостерігали за історіями Нових Лідерів. І хоч до ефіру дійшло тільки 10 найкращих учасників зі 100, 14 лідерів реалізували проекти.

Ми роками  жаліємось на те, що людям немає, де знаходити точку опори, альтернативу старим політикам, які дискредитували себе. Треба було створити майданчик, де б новий досвід знайшов свій шлях до масового глядача, – Олександр Сушко, член Громадської наглядової ради Нових Лідерів.

За лідерами – майбутнє

Переможець проекту – Максим Бородін, який і забрав мільйон гривень на реалізацію своєї ідеї. Його мета – очищення повітря в промислових регіонах України. Гроші підуть на закупку необхідного обладнання.

Нові лідери України: хто вони та чи змінять систему Фото 3

Він сприяє тому, аби громадськість могла слідкувати за рівнем шкідливих викидів промислових підприємств. Ще до своєї перемоги, він власними силами зібрав кошти, аби купити мобільну лабораторію, яка б вимірювала рівень забруднення повітря у Маріуполі.

Добре бачити людей, що не замкнуті в собі в пошуках ідей, а несуть ці ідеї в суспільство. Люди на це реагують і цінують. Це долає ту недовіру, яка побутує в суспільстві, і долає розрив між вузькою елітою і широкими верствами, – каже Олександр Сушко.

Один з фіналістів, Сергій Замідра, селищний голова Немішаєва на Київщині, прагне впровадити розумні технології задля розвитку українських ОТГ. В приклад ставить своє село, де вдалость реалізувати електронну картку для проїзду у громадському транспорті. На проект міськрада витратила 10 тис. гривень. В Немішаєві вуличне освітлення регулюється за допомогою смартфонів, а поля інспектують розумні дрони.

Серед десятки лідерів опинились не лише політичні діячі. Сергій Зауральський – відомий український акушер-гінеколог. Його проект – розробка програми заготівлі, зберігання та використання аутоплазми, що на 90% зменшує ризик післяпологових ускладнень.

Для Ольги Матюшиної, яка увійшла в трійку лідерів, проект став поштовхом. Її мета – захистити Біличанський ліс від вирубки. Так, Кабмін вже виділив близько мільйона гривень на цю ініціативу.

Нові лідери не тільки на екранах

Ідеї учасників програми – новаторські та креативні.  І кожен лідер вбачає в своєму проекті проблему, що потребує уваги. Вони були почуті. Про це свідчить хоча б те, що 14 проектів відбулись.

Нові Лідери – майданчик, на якому учасники змогли заявити про свої амбіцій на всю країну. Та це лише  частина новаторів. Так, наприклад, мер Житомира Сергій Сухомлин вже давно запровадив систему єдиного електронного квитка, яку у Києві намагаються ініціювати вже декілька років. Житомир – одне з міст, які заявили про готовність перейти на альтернативну енергетику до 2050 року. Сухомлін вже літав у Сан-Франциско до губернатора Каліфорнії аби обговорити кліматичні питання. Місто вже скоротило споживання теплової енергії втричі.

Прогресивним виявилось і містечко Вознесенськ, Миколаївської області. Мер Віталій Луков запровадив встановлення розумних камер спостереження по всьому місту. Так за життям міста можна буквально спостерігати зі сторінки у мережі. Громада міста своїми силами відкрила  IQ-хаб, де містяни можуть безкоштовно відвідувати освітні лекції.

Проект Нові Лідери показав, що в Україні є велика кількість ініціативних громадян, що здатні змінювати систему на краще. Та чи вистачить їм наснаги протистояти устоям, до яких звикла нинішня влада?

Фото: Нові Лідери

Лілія Ященко

 

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка