Укр Рус
Інфографіка Статті
Інфографіка Статті
, редакторка стрічки

На порозі смерті. Як розпізнати людину у біді, допомогти і не сісти за грати (18+)

На порозі смерті. Як розпізнати людину у біді, допомогти і не сісти за грати

Часто ми живемо і не помічаємо, який прекрасний захід сонця, як розквітають квіти і як людина поруч “кричить” про допомогу.

18 травня у Києві вперше святкують День сусідів. Найчастіше саме люди за стіною одними з перших помічають щось недобре. Факти ICTV зібрали інформацію, як допомогти людині, яка потребує допомоги, і самому не опинитися у біді.

На порозі смерті…

Вага всього лише 30 кг, гемоглобін 20, гематома на голові і рак … У такому стані 3 квітня 2019 року у лікарню поступила літня жінка, хоча у цьому виснаженому тілі практично неможливо було впізнати людину.

Зараз дивляться

Обережно – фотографії не для людей зі слабкими нервами!

Нет описания фото.

69-річну пенсіонерку до лікарні привіз син. Тоді у нещасної вже була кома третьої стадії…

– У відділення поступила літня жінка. Її привіз син (це підкреслюю). Стан, в якому ми її побачили, складно описати, він взагалі не піддається здоровому глузду. На порозі смерті. Буквально. У тому сенсі, що так не живуть, стан повного виснаження, кома 3 ступеня … – написав завідувач приймально-діагностичним відділенням у лікарні ім. Мечникова Петро Давиденко.

Лікарі добу боролися за її життя, але смерть виявилася сильнішою…

Медики впевнені, що жінка місяці не отримувала потрібного харчування та медичної допомоги. Поліція тут же відкриває кримінальну справу за статтею 115 (умисне вбивство). Але хто винен у жахливій смерті пенсіонерки?

– Є інформація, що він (син, – Ред.) перебуває на обліку у психіатра. Попередній діагноз – шизофренія. Однак, він знаходиться у відділенні поліції і повідомляє, що викликав швидку, коли мати вже не розмовляла. До цього мати відмовлялася від надання їй медичної допомоги, – говорить прес-секретар ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Анна Старчевська.

І полетіли звинувачення …

Як тільки пост з фотографіями нещасної з’явився у мережі, на її сина полетіли гнівні коментарі, мовляв, це він заморив жінку голодом.

– Це неможливо! Під суд родичів, а де суд?

– Жах, я не знаю, які лікарі тут вже допоможуть, що це за діти, яке там серце, скільки мук перенесла ця жінка.

– Ситуація вже стара, як світ. Запускають людину, яка не в змозі про себе подбати до агонального стану і доставляють у лікувальний заклад, коли починає вмирати. Частенько пізно ввечері це відбувається. Дуже шкода. Рідко вдається врятувати. Але порятунку не завжди раді родичі.

Під цими коментарями з’являється пост іншого змісту.

– Панове, ви спочатку дізнайтеся інформацію до кінця, а потім призначайте покарання для родичів! У неї єдиний родич – це син-інвалід з дитинства з порушеннями розумового розвитку.

Він як міг, так і доглядав до кінця, не розуміючи, що відбувається з єдиною йому рідною людиною. Захворіла його мама… І померла… Тепер на нього чекає нелегке життя, можливо, в інтернаті, можливо, на вулиці.

Так що замість того, щоб, як баби на лавці базікати, озирніться навколо себе, може у вас є теж такі сусіди, яким ще є час допомогти. Заведіть кримінальну справу на себе! За наклеп! – написала Дарина Фоменко.

Історія, яка сталася у Дніпрі, могла трапитися у будь-якому куточці України і з кожним з нас. Так що ж робити людям, які стали свідками біди, як допомогти і не бути байдужими?

На порозі смерті. Як розпізнати людину у біді, допомогти і не сісти за грати Фото 2

Як зрозуміти, що людині потрібна допомога?

Психолог Людмила Мініна радить звертати увагу на все: на зовнішній вигляд, на психічний стан, на слова.

– Зовнішній вигляд може багато про що розповісти. Адже погіршення, як то кажуть, на обличчя, вони завжди помітні – зміна кольору обличчя, різке схуднення. Варто прислухатися, чи не почастішали скарги на здоров’я. Можна акуратно рекомендувати звернутися до лікаря, – каже експерт.

Також не варто відмахуватися від власних відчуттів. Вас могло збентежити висловлювання людини або її погляд. Перевірте свої здогади шляхом простого спостереження і спілкування.

– Важливо звертати увагу на адекватність психічного стану, чи нормально людина викладає свої думки, чи зв’язні вони. Якщо є у цьому сумніви, вжити необхідних заходів. Зв’язатися з родичами, проінформувати відповідні служби, – каже психолог.

А для цього вам варто обзавестися номером телефону дітей і близьких родичів. Якщо ж людина самотня, познайомитися, подружитися із її сусідами, обмінятися номерами телефонів. У такому випадку буде завжди канал зв’язку і регулярний зворотній зв’язок.

Що стосується служб, то у випадку з бабусею, тут повинні були бути задіяні три структури: поліція, рятувальники і швидка.

– Рятувальники допоможуть відкрити двері, якщо потрібно це робити. Швидка надаватиме першу медичну допомогу, – говорить адвокат Олександр Босенко.

Якщо ви довго не бачили людини – це теж тривожний дзвіночок. У цьому випадку варто зайти у гості, провідати її.

Як допомогти людині і не сісти у в’язницю

Як відомо, за вторгнення у приватну власність (ст. 162 КК України) загрожує штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 до 5100 грн) або виправні роботи на строк до двох років. Також за це можна сісти у в’язницю на термін до трьох років.

– Незаконне проникнення до житла власника без його згоди, наприклад, з метою обшуку, навіть по-сусідськи, є грубим порушенням закону і за це загрожує покарання. Під незаконним проникненням мається на увазі відсутність визначених законом підстав, – розповідає Олександр Босенко.

Винятки становлять випадки, пов’язані із врятуванням життя людей та майна, чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

Вичерпного переліку невідкладних випадків немає, проте до них можна віднести наступні:

  • Порятунок життя людей і цінного майна у надзвичайних ситуаціях (потоп, пожежа, землетрус). Рекомендується у цій ситуації отримати згоду власника на такі дії (наявність волі власника);
  • ліквідація аварій;
  • переслідування злочинця.

Якщо ваш випадок не підпадає під жоден із критеріїв, то дійте наступним чином. Спочатку повідомте в поліцію, що людині потрібна допомога і для цього вам потрібно потрапити у житло (розмови записуються). Далі варто викликати рятувальників (при необхідності) і невідкладну допомогу.

 

До слова, є відповідальність за ненадання такої допомоги! Це може бути як штраф, так і в’язниця. Все залежить від наслідків бездіяльності.

 

Варто покликати на допомогу сусідів. Надалі вони можуть стати свідками події і проводити відеофіксацію проникнення. З їх допомогою ви зможете довести, що у проникнення у житло була необхідність.

– Пам’ятайте також, що заходити варто лише у ті кімнати, які пов’язані безпосередньо з порятунком людини. Перебуваючи у приміщенні, не беріть речі, від яких не залежить порятунок людини, – зауважує адвокат.

Після надання допомоги варто повідомити близьких людини про проникнення до житла та забезпечити збереження речей всередині приміщення. І, звичайно, не варто забувати про особисту безпеку у таких випадках.

Ангеліна Маліновська

Дніпро, Сусіди
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка