PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Капелани – теж солдати на передовій – співавтор закону Павло Унгурян

Верховна Рада ухвалила проект закону Про військове капеланство №10244-1, його співавтор Павло Унгурян висловився з цього приводу.

павло унгурян

6 червня Верховна Рада України 227 голосами ухвалила за основу проект закону Про військове капеланство №10244-1. Співавторами цього законопроекту є Павло Унгурян, Оксана Білозір та інші народні депутати.

– Служба військових капеланів у збройних силах різних держав світу має тривалу історію.

В Україні протягом 27 років військове капеланство поступово розвивалося та зайняло важливе місце в роботі військових підрозділів країни, однак донині воно не було законодавчо врегульованим, лише на рівні розпоряджень відповідних органів влади, – зазначив співавтор законопроекту Павло Унгурян, голова Міжфракційного депутатського об’єднання За духовність, моральність та здоров’я України.

Також він додав, що в 2014 році вперше священнослужителі опинилися поруч із військовими в районах реальних бойових дій та під час виконання ними бойових завдань, а відтак вони піддають небезпеці життя та можуть бути поранені або ж отримати інвалідність.

– Саме тому ми разом з капеланами різних конфесій та нашими колегами-депутатами розробили проект закону, який би законодавчо врегулював капеланську діяльність та забезпечив соціальний захист капеланів, – сказав Павло Унгурян.

Ще від початку агресії Російської Федерації священнослужителі підтримують офіцерів та бійців безпосередньо в зоні бойових дій – на території Донецької та Луганської областей. Задовольняють їх релігійні потреби щодо участі в церковних таїнствах та здійсненні релігійних обрядів, що є конституційним правом кожного громадянина на свободу віросповідання.

Цей закон розроблено з метою сприяння забезпеченню конституційних прав військовослужбовців та працівників Міністерства оборони України, Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на свободу світогляду і віросповідання.

Проектом закону України пропонується закласти правове підґрунтя для створення військового капеланства (служби військового духовенства, капеланської служби), за якого посади військових капеланів не будуть входити до штатів військових частин (органів, підрозділів).

Читайте: Зеленська відвідала українських військових у госпіталі у Брюсселі

Це сприятиме забезпеченню конституційних прав особового складу Збройних сил, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення на свободу світогляду та віросповідання і відповідатиме положенням Конституції України та законів України щодо відокремлення в Україні церкви та релігійних організацій від держави.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення, яке дозволяє набирати дівчат у військові ліцеї.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка