В КМДА передані підписи проти будівництва сміттєпереробного заводу на Троєщині – нардеп Береза

Сьогодні до КМДА подали 10 тис. підписів мешканців Троєщини щодо вимоги заборонити будівництво сміттєпереробного/сміттєспалювального комплексу в Деснянському районі. Про це написав народний депутат Борислав Береза на своїй сторінці в Facebook.
Політик наголошує, що в Деснянському районі біля ТЕЦ-6 міською владою відведено дві земельні ділянки: кадастровий № 8000000000:62:076:0029 та № 8000000000:62:076:0022 для будівництва сміттєспалювального заводу. Друга ділянка відведена для сміттєвого полігону.
– Після петиції 2016 року, яку подали кияни щодо вимоги заборони будівництва заводу в Деснянському районі, була створена робоча група від КМДА, яка мала вирішити питання – будувати чи не будувати завод на Троєщині.
Питання було відкладене, але не вирішене. При цьому наміри були очевидні – в бюджеті м. Києва на проектну документацію сміттєпереробного комплексу в Деснянському районі було виділено в 2017 році – 3,6 млн грн, в 2018 році – 1 млн грн.
Навесні 2019 року кожна київська родина в поштову скриньку отримала карту Плану перспективного розвитку Києва на 2019-2021 роки, в якій зазначено будівництво сміттєпереробного комплексу біля ТЕЦ-6. Мер Віталій Кличко розпорядженням № 454 від 18.03.2019 року цей План затвердив. Потенційна загроза стала реальною, – наголошує він.
На думку народного депутата, Деснянський район потерпає від транспортної проблеми – метро немає, а єдиний Північний міст не здатен забезпечити нормальне сполучення з центральною частиною міста. Але замість вирішення цих проблем міська влада вирішила будувати сміттєпереробний комплекс.
– Волонтери зібрали більше 10 тис. підписів проти будівництва сміттєпереробного/сміттєспалювального комплексу в Деснянському районі! І тільки після цього чиновники КМДА через ЗМІ та своїх представників в районі почали спростовувати свої наміри щодо будівництва сміттєвого заводу.
Мовляв, це все політичні інсинуації. Але нам не потрібні публічні заяви. Історія з незаконними забудовами показує, що вони нічого не вартують, а працюють тільки перед виборами, щоб заспокоїти громадськість.
Нам потрібні документальні підтвердження! А підтвердженням зміни намірів КМДА – рішення Київради щодо заборони будівництва сміттєвого заводу та зміна цільового призначення земельних ділянок в Деснянському районі, – стверджує Береза.
Читайте: Суд Києва повернув проспектам Бандери та Шухевича радянські назви – КМДА оскаржить
Комплексна цільова програма підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури на 2016-2020 роки передбачала будівництво комплексу із сортування/переробки ТПВ, які утворюються на лівому березі Києва за рахунок інвестиційних коштів.
За даними КМДА, засідання конкурсної комісії щодо визначення виконавця послуг з переробки (обробки) та захоронення побутових відходів, які утворюються на території Києва, відбулося 28 вересня 2018 року.
Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко запевнив, що протягом найближчого року ціни на проїзд у столичному метро не зростуть.
Фото: Борислав Береза