PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як пов’язані два свята – Покрова і День захисника України

Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) розповів Фактам ICTV про те, як пов’язані ці два свята з церковної точки зору.

– Запорізькі козаки особливо шанували Пресвяту Богородицю. Головним храмом Запорізької Січі була Покровська церква. Свято Покрови Пресвятої Богородиці тісно пов’язане з військовими традиціями українського козацтва. Останні роки стали більш ніж серйозним викликом для тих, хто покликаний захищати нашу країну. Досить складно пройти це випробування без опори на Бога і його допомогу. Захиснику вітчизни важливо у будь-яких ситуаціях залишатися християнином. Звернення до заступництва Божої Матері, надія на її Покров повинно бути важливою складовою військового служіння, – зазначив він.

Читайте: Покрова Пресвятої Богородиці: традиції, обряди

– Чи існує християнське вчення про державу та її кордони?

– Святитель Філарет (Дроздов) якось сказав: “Поганий громадянин земної батьківщини не може бути хорошим громадянином Вітчизни Небесної”. Християнин не повинен ігнорувати ті земні реалії, в яких Господь визначив йому жити. Він завжди повинен бути готовий захищати свою Вітчизну від ворога.

Рубежі Батьківщини є священними тому, що всякий, хто зазіхає на ці кордони, порушує заповідь Христа про любов до ближнього. А той, хто захищає кордони своєї Батьківщини від ворога, проявляє свою діяльну любов до співвітчизників.

Незважаючи на те, що Церква має універсальний вселенський характер, вона завжди підтримувала розвиток національних культур. Добре відомо, що вони вплинули на церковне мистецтво і літургійну творчість. І навіть у богослужбовому житті Церкви ми стикаємося з особливими національними традиціями.

– Любити свою Батьківщину, свій народ, бути патріотом – що це означає по-християнськи, в чому може виражатися?

– Патріотизм як любов до своєї земної Батьківщини і до свого народу – це найважливіша християнська чеснота.

Християнський патріотизм проявляється, насамперед, у нашій щирій щоденній молитві за нашу Батьківщину. Ми повинні працювати на благо нашої Вітчизни, зберігати і розвивати національну культуру. А в разі необхідності, ми повинні бути готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках.

Кого стосується День захисника?

Як пов'язані два свята – Покрова і День захисника України

До слова, не забудьте привітати українських героїв зі святом. Для цього Факти ICTV зробили добірку привітань з Днем захисника України українською мовою.

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка