PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Європейська бізнес асоціація просить президента не підписувати законопроект №1049

Європейська бізнес асоціація звернулася із відкритим листом до президента України та голови Верховної Ради України із проханням не підписувати законопроект №1049.

В Асоціації запропонували повернути законопроект на доопрацювання з метою вилучення з його тексту положення щодо розподілу торговельної націнки на тютюнові вироби як таке, що було внесено із явним порушення Регламенту Верховної Ради України.

3 жовтня 2019 року окремими депутатами-членами Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової і митної політики у законопроект №1049 щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів було внесено поправку №8, яка абсолютно не пов’язана із темою законопроекту і пропонує встановити фіксовану маржу для оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Вже наступного дня законопроект було ухвалено в другому читанні і в цілому.

– Наслідком запровадження цих змін буде зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом України.

Здорожчання сигарет на 13 грн може призвести до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі, – прогнозують в Європейській бізнес асоціації.

В Асоціації заявили, що були неприємно вражені проявом такої практики, коли важливі для цілої галузі регуляторні зміни ухвалюються нашвидкуруч без попереднього детального обговорення з представниками галузі та маскуються шляхом внесення їх до законопроектів із абсолютно інших питань.

– Сподіваємося, що порушення Регламенту не будуть в майбутньому допускатися у Верховній Раді. Адже якщо ми живемо в цивілізованій європейській країні, правила та закони мають бути однаковими абсолютно для всіх, – заявили в Європейській бізнес асоціації.

Реальним автором та ініціатором цієї поправки є заступник голови Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової і митної політики Андрій Холодов, який контролює велику мережу роздрібного продажу тютюнових виробів Т-Кіоск.

Читайте: У Раді з’явився законопроект про скасування війського збору

Додатковий сумарний прибуток подібних структур за рахунок цієї поправки і переплати споживачів оцінюється у 15 млрд грн на рік.

23 жовтня відбулась зустріч прем’єр-міністра України Олексія Гончарука із представниками тютюнової індустрії, під час якої прем’єр-міністр виступив проти поправки №8 до законопроекту №1049 щодо встановлення розподілу торговельної націнки на сигарети.

– Ми зустрілися з тютюновими компаніями, розставили крапки над “і” та вже знайшли деяке рішення, яке, як ми сподіваємося, буде реалізовано, – заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Але станом на 4 листопада скандальна поправка до законопроекту №1049 так і не скасована.

Нагадаємо, у EBA розкритикували різке зростання податкового тиску на окремі галузі, скасування принципу особистої відповідальності податкових інспекторів, ускладнення доступу бізнесу до кредитів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка