, редакторка стрічки

Через країни-посередники. Болгарія відправила Україні зброї на $1 млрд – Euractiv

Через країни-посередники. Болгарія відправила Україні зброї на $1 млрд — Euractiv
Фото: Getty Images

Болгарська зброя щонайменше на $1 млрд надійшла в Україну через інші країни за останні два роки, причому Києву та Софії навіть не довелося погоджуватися на жодну пряму угоду.

Про це йдеться у розслідуванні Euractiv.

Зазначено, що з початку 2021 року до 24 лютого 2022 року Україна не укладала прямих угод із болгарськими збройовими компаніями, які є основними експортерами зброї та боєприпасів, вироблених за радянськими стандартами для української армії.

Зараз дивляться

Однак лише за минулий рік Болгарія опосередковано експортувала в Україну озброєння на суму щонайменше $1 млрд, пише видання, посилаючись на джерела.

Euractiv вказує, попри те, що тодішня віцепрем’єрка і міністр економіки Болгарії Корнелія Нінова, лідерка проросійських соціалістів у Болгарії, наголошувала, що не дозволить експортувати болгарську зброю для української армії, болгарська збройова промисловість мала рекордні продажі за кордон, переважно до Польщі та Румунії, звідки зброю потім відправляли в Україну.

За словами колишнього депутата Народних зборів Болгарії Велізара Шаламанова, “болгарські компанії не продають зброю та боєприпаси безпосередньо українським клієнтам, тому що існує практика реалізації угод через закордонні програми”.

Діє програма з хорошим фінансуванням у Великій Британії, США і Польщі. Через цю програму купується озброєння, необхідне для України, тобто гроші не українські, а британські, американські, польські чи європейські. Тому його купують через інші компанії. Крім того, важлива логістика, а вона, як ми всі знаємо, здебільшого організована через Польщу і є відповідальністю тих компаній, які купують на болгарському ринку, повідомив він.

Раніше видання Welt повідомило, що Болгарія таємно забезпечувала Україну зброєю та пальним на початку війни.

Читайте також
Можлива зброя та “мирний план” КНР: наскільки Пекін готовий підтримувати Москву
Можлива зброя та "мирний план" КНР: наскільки Пекін готовий підтримувати Москву

Джерело: Euroactiv

Болгарія, Війна в Україні, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка