Укр Рус
, редактор стрічки

Засідання Комісії Україна-НАТО все ж відбудеться: як Брюссель зміг оминути вето Угорщини

НАТО, Україна
Фото: Depositphotos

Країни Північноатлантичного союзу вперше з 2017 року розблокували засідання Комісії Україна-НАТО, хоча зірвати цей захід знову, як і в попередні роки, мала намір влада Угорщини.

Як пише Європейська правда, очікується, що зустріч відбудеться на рівні глав МЗС відбудеться за два тижні у Брюсселі.

Цього разу на намір Угорщини заблокувати засідання Комісії Україна-НАТО відреагував секретаріат НАТО, коли за згодою усіх інших держав було фактично подолано угорське вето.

Зараз дивляться

Рішення щодо проведення саміту юридично оформили таким чином, щоб не руйнувати принцип консенсусу держав-членів НАТО. Країни організації Північноатлантичного договору оформили процедуру таким чином, щоб Угорщина не ризикувала із накладанням вето.

Для того, щоб Угорщина не блокувала засідання міністрів закордонних справ Комісії Україна-НАТО, пункт щодо проведення цього заходу не стали виносити окремо на порядку денному, щоб обговорити та голосувати за нього.

Читайте також
Столтенберг планує провести засідання комісії Україна-НАТО на рівні очільників МЗС
Єнс Столтенберг

Генеральний секретар Північноатлантичного союзу, після консультацій з іншими державами-членами НАТО та за їх підтримки, запропонував 30 країнам затвердити порядок денний загалом.

Таким чином, якби Угорщина блокувала документ заради зриву засідання Комісії, це могло б означати, що угорці голосують проти усієї міністерської зустрічі, що призначена на 4-5 квітня.

Генсек НАТО попередив офіційний Будапешт, що це – не останній такий випадок, оскільки НАТО у майбутньому також планує ігнорувати вето Угорщини щодо зустрічей з Україною.

Це серед іншого може розблокувати повноцінну участь України у саміті НАТО, який відбудеться у Вільнюсі у липні.

Офіційний Будапешт відреагував на цей крок секретаріату НАТО заявою очільника МЗС Петера Сійярто, який запевнив виборців, що попри “безпрецедентний тиск Заходу” Угорщина продовжить блокувати зближення України з НАТО та ЄС.

Читайте також
Змістовний діалог у форматі НАТО-Росія неможливий – Столтенберг
Єнс Столтенберг

Єнс Столтенберг, Війна в Україні, НАТО, Угорщина
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка