, редактор стрічки

Україна може вступити в Євросоюз у 2030 році – посол ЄС в Києві

Україна ЄС
Фото: Pixabay

Вже у 2030 році Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу, якщо з боку офіційного Києва буде виконано усі необхідні реформи.

Про це в інтерв’ю Європейській правді розповіла голова представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Вона почала з того, що в Україні час плине зовсім інакше, тому події, які зазвичай забирають місяці, “можуть відбутися за дні чи тижні”.

Зараз дивляться

Коментуючи заяву президента Євроради Шарля Мішеля про те, що до 2030 року Євросоюз має бути готовий до розширення, Матернова сказала, що це цілком можливий термін.

– Тому я думаю, що 2030 рік – реалістичний термін. Але він можливий якщо дуже, дуже багато працювати. Вам треба підтримувати темп реформ, а це не завжди лінійний процес. Утім, я можу собі уявити, що це буде реальністю, – пояснила посол.

Разом із тим, посол ЄС в Україні каже, що Києву потрібні не лише реформи.

– Терміни (вступу в ЄС, – Ред.) визначатимуть також інституційні та політичні зміни, які мають відбутися з боку Європейського Союзу. ЄС має бути готовим до розширення за межі нинішніх 27 країн-членів. Без змін у системі голосування, у системі прийняття рішень, число членів ЄС не може розширюватися до нескінченності, – пояснила вона.

Очільниця дипмісії Євросоюзу зауважила, що у випадку з Україною важливі рішення допомагає ухвалювати саме геополітична ситуація.

– Немає сумнівів у тому, що ми б зараз взагалі не обговорювали питання про те, коли та як Україна вступить до ЄС, якби не жахливі події 24 лютого і все подальше. Тож геополітика, звичайно, відіграє певну роль. Геополітика визначає вектор, – сказала посол.

Нагадаємо, наприкінці серпня голова Євроради Шарль Мішель заявив, що Європейський Союз має бути готовий до розширення до 2030 року, а тому з боку ЄС мають бути реалізовані необхідні зміни.

Наразі, крім України, на вступ до Євросоюзу претендують Молдова, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Сербія, а також Боснія та Герцеговини.

Європейський Союз, ЄС, Україна, Шарль Мішель
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка