Укр Рус
, редакторка стрічки

У Брюсселі пройде засідання Ради Україна-НАТО: про що говоритимуть

Україна-НАТО
Фото: Depositphotos

На рівні міністрів оборони у рамках засідання Північноатлантичної ради відбудеться Рада Україна-НАТО.

Про це під час онлайн-брифінгу журналістам повідомила посол США в НАТО Джуліанна Сміт.

– Ми збираємося зустрітися з Україною на Раді Україна-НАТО, щоб обговорити подальшу підтримку з боку союзників потреб безпеки України, – говорить вона.

Зараз дивляться

Засідання Ради Україна-НАТО

Посол США в НАТО, відзначивши нещодавнє рішення Євросоюзу надати Україні €50 млрд, висловила впевненість, що Конгрес США, своєю чергою, схвалить рішення про виділення допомоги Києву.

Читайте також
ЄС поповнить бюджет для допомоги Україні за рахунок заморожених активів РФ
прапори України та ЄС

Вона нагадала, що скоро буде вже два роки з дня початку повномасштабної війни Росії проти України.

– Важливо, щоб усі ми пам’ятали, що буде поставлено на карту, якщо Росія досягне успіху. Європейська і трансатлантична безпека буде поставлена під ризик. Єдина можлива відповідь – це продовження єдності НАТО, тривалі інвестиції в нашу безпеку і нашу стійкість і, що найважливіше, продовження допомоги нашим друзям в Україні, щоб продемонструвати супротивникам в усьому світі, що організація північно-атлантичного договору, трансатлантичне співтовариство і надалі залишатиметься наріжним каменем глобальної безпеки, – говорить Сміт.

Посол США додала, що після російського вторгнення в Україну союзники здійснили цілу низку кроків щодо посилення стримування і оборони, щоб “підготуватися до використання Росією будь-якої гібридної тактики проти союзників із НАТО”.

– Ми перебуваємо в режимі реального часу, готуючись до всіх непередбачуваних обставин… Росія залишається нашим пріоритетом номер один, – підкреслила Сміт.

Крім того, вона прокоментувала нещодавню заяву колишнього президента США Дональда Трампа щодо того, що Північно-атлантичний союз не захищатиме тих союзників, які виділяють недостатнє фінансів на оборону, і що РФ може робити з ними “все, що вони захочуть”, зазначивши, що такі слова “наражають наших солдатів на більшу небезпеку, тому робити такі заяви небезпечно і відверто безвідповідально”.

Війна в Україні, НАТО, Саміт
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка