
На польському кордоні мітингувальники почали блокувати проїзд автобусів із пасажирами.
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив на неприпустимості блокади кордону, зокрема пасажирського транспорту.
— Блокування кордону — це пряма загроза безпеці країни, що обороняється від російської агресії. Подібні дії негативно впливають на протистояння ворогу, — заявив Олександр Кубраков.
Чи пропускають автобуси на кордоні з Польщею
У соціальних мережах шириться відео, де натовп польських протестувальників заблокував проїзд автобусів з пасажирами.
Українські прикордонники заявили, що на зараз не мають даних про те, що поляки блокують рух автобусів та легкових автомобілів.
Станом на вечір 20 лютого 2024 року польські страйкарі продовжують блокувати 6 пунктів пропуску на кордоні з Україною. Найгірша ситуація на пункті пропуску Ягодин – Дорогуськ. Тут не пропускають паливо, гуманітарні та швидкопсувні вантажі. Також припинився рух вантажного транспорту. З України через цей пункт пропуску не можуть виїхати порожні вантажівки, що їдуть за необхідними товарами.
Вони вимушені чекати на пункті пропуску Нижанковичі – Мальховіце у величезній черзі, де тимчасово призупинена реєстрація до єЧерги.
Наразі заблокованими для вантажівок є:
- Устилуг – Зосин;
- Шегині – Медика;
- Рава-Руська – Гребенне;
- Ягодин – Дорогуськ;
- Угринів – Долгобичув;
- Краковець – Корчова.
Як повідомив речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко, у пунктах пропуску Рава-Руська, Устилуг й Угринів вже почали пропускати пасажирський транспорт.
За повідомленням польських прикордонників, мітингувальники розблокували смуги руху для автобусів та легкових автомобілів в напрямку пункту пропуску Угринів. Після 18 години їх пропуск обіцяють здійснювати безперешкодно.
Польща блокує кордон: що відомо про блокаду
В листопаді 2023 року польські перевізники розпочали протести на кордоні з Україною. Вони вимагали повернути систему пропусків для українських перевізників, а також скасувати митний безвіз між ЄС та Україною.
На початку грудня 2024 року Україна та Польща погодили умови щодо розблокування кордону для руху вантажівок. 6 січня уряд Польщі підписав угоду з фермерами для припинення блокування кордону. 16 січня 2024 року поляки зняли блокаду.
9 лютого 2024 року польські протестувальники поновили блокаду. Цього разу розпочали протести польські фермери. Вони заблокували транспорт як на дорогах країни, так і в пунктах пропуску з Україною. Очікується, що протест триватиме 30 днів — аж до 9 березня або до розв’язання проблеми.
Станом на зараз ситуація гостріша, ніж восени. Польські протестувальники перейшли до більш радикальних дій.
За даними Держприкордонслужби, польські протестувальники розпочали жорстке обмеження руху транспортних засобів на кордоні з Україною:
- Хребенне — Рава-Руська — повністю заблокований рух в обох напрямках всіх категорій транспортних засобів, крім тих, які везуть критично важливі вантажі та гуманітарну допомогу;
- Долгобичув — Угринів — 20 лютого біля пункту пропуску протестувальники планували перекрити рух для усіх видів транспорту;
- Медика — Шегині — польські фермери повністю заблокували рух вантажівок через пункт пропуску (термін завершення блокування не повідомлявся);
- Корчова — Краковець — протестувальники планують блокувати рух вантажівок на виїзд з Польщі, крім тих, які перевозять критичні вантажі (20 лютого до 21:00). Автобуси, мікроавтобуси, легкові автомобілі в обидва напрямки обіцяють пропускати безперешкодно;
- Дорогуськ — Ягодин — страйкарі мають намір повністю заблокувати рух вантажівок в обидвох напрямках (20 лютого до 19:00).
