Найважливіше для Путіна – це гроші, а не закінчення війни – Зеленський

Путін не хоче закінчувати війну, для нього найважливіше – це гроші.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції Україна. Рік 2024.
– Якщо ви чуєте його меседжі, то у нього все навколо грошей. І він підтримує безпеку цих грошей, навіть заморожених активів, навіть за кордоном, – сказав глава держави.
Зеленський зазначив, якщо всі ці заморожені активи РФ передадуть Україні – це значно послабить політику Путіна.
– Тоді він буде дзвонити всім, не тільки мені, і буде шукати шляхи, як закінчити цю війну, – додав український президент.
Зеленський про зустріч з Путіним у 2019 році
Також на пресконференції Зеленський розповів про переговори з президентом РФ Володимиром Путіним у Парижі в грудні 2019 року, які відбувалися за зачиненими дверима.
– У нас була довга бесіда, у різних тональностях. Я йому говорив, що Мінські угоди не спрацюють, бо сама тематика відведення військ вздовж лінії зіткнення не дієва… Я показував: подивись, за який час ми відвели. Я йому показав, що ми будемо 20 років відводити, це значить, що ми будемо 20 років перебувати у стані замороженого конфлікту, який свідчить про те, що війна не закінчилась. Ось про що ми говорили. Дуже довго про це говорили, торгувались, – сказав Зеленський.
Другим питанням була історія про газ, про суд, який ми виграли, але ви знаєте, як вони реагують на виграні процеси. Там було акцептування того, що вони передадуть гроші нам, ми отримали тоді гроші.
І третє питання було щодо обміну. Тоді Україна та Росія поміняли понад 100 людей.
– Ну, і він постійно піднімав питання ceasefire (припинення вогню, – Ред.). Але як це може спрацювати, ми потім побачили. Кілька місяців щось там намагалося працювати, та все одно потім були втрати, – згадав український президент.