Виробники БпЛА зможуть отримувати гранти до 8 млн грн: як подати заявку та умови

Підприємці, які займаються виробництвом дронів, можуть подати заявку через Дію та отримати грант до 8 млн грн. У Мінекономіки пояснили, як отримати гроші на розвиток бізнесу.
Про це розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун в ефірі телемарафону Єдині новини.
Під час подання заявникам потрібно заповнити інформацію про себе, подати свій проєкт у вигляді бізнес-плану та отримати можливість взяти грант до 8 млн грн на умовах співфінансування 80 на 20. Тобто, 80% покриває держава, 20% від вартості – заявник.
– Особливість для виробників у тому, що зараз їм дають можливість своїми коштами покривати свої операційні витрати. А держава покриє витрати на закупівлю, установлення, облаштування обладнання, — зазначила Бігун.
За словами чиновниці, на гранти можуть податися як наявні виробники дронів – на розвиток бізнесу, так і новачки – на розгортання бізнесу.
Як подати заявку виробнику дронів на грант
Як пояснила Бігун, заявка подається в електронному вигляді, тому жодних паперів не треба.
– Дія з усіх відповідних реєстрів бере потрібну інформацію. Там є підказка у вигляді EXCEL- файлу, в якому треба заповнити опис бізнес-плану. Все зрозуміло. З інших галузей ми маємо сотні заявок. Наші виробники дронів точно розберуться, бо там найбільш креативні підприємці, — сказала вона.
Заступниця міністра зазначила, що розгляд заявки та ухвалення рішення триває близько місяця. Заявник в електронному вигляді отримує інформацію про свою заявку. Для того, щоб отримати грант, треба набрати 30 балів.
За словами Бігун, під час оцінки конкурсна комісія дивитиметься, наскільки описаний проєкт є реалістичним і чи дійсно заявник буде займатися цим видом діяльності.
Урядовиця пояснила, що система побудована так, що бали нараховуються, виходячи з історії заявника, з хорошою історією він отримає відразу більше балів. Далі оцінюється безпосередньо опис проєкту, наскільки він якісний. Останній етап співбесіда – заявника викликатимуть онлайн або офлайн, залежно від регіону.
– На співбесіді з боку банку, тому що співбесіди проводять працівники банку, буде оцінено, наскільки людина захищає свій проєкт як власник цього бізнесу чи цієї ініціативи. Ми моніторимо виконання заявок, – сказала вона.
Які умови грантової програми
За умовами грантової програми, заявник бере на себе два зобов’язання: виплатити у вигляді податків і зборів суму, яку він отримав як грант протягом трьох років, і створити робочі місця. Для максимальної суми гранту 8 млн – до 25 робочих місць.
Щокварталу банк отримуватиме від заявника і від реєстрів інформацію про те, чи виконуються зобов’язання.
За словами Бігун, програма діє не лише на виробників дронів, а й на всі бізнеси, які займаються переробленням і виробництвом.
Напередодні стало відомо, що уряд України розширив можливості отримання грантів підприємствами, що виробляють дрони. Вони зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.