Пілоти ЗСУ застосовують спеціальну американську тактику для ударів по ППО РФ

Пілоти Повітряних сил України, які за чисельністю значно поступаються російським військово-космічним силам, використовують тактику “дикої ласки” (SEAD), вперше розроблену ВПС США для війни у В’єтнамі.
Про це повідомляє видання Business Insider.
Тактика “дикої ласки”
Стратегія полягає в тому, що пілоти літаків заманюють ворожі зенітні установки, щоб ті націлилися на них своїми радарами. Потім хвилі радара відстежують, і пілоти завдають удару у відповідь, наприклад американськими високошвидкісними протирадіолокаційними ракетами AGM-88 (HARM).
Із середини 2022 року США передають Україні ракети HARM.
Тактику SEAD або “дикої ласки” вперше застосували ВПС США у В’єтнамі для розчищення шляху прольоту штурмовиків.
Американські літаки оснащувалися радіолокаційними радарами для виявлення ворожої системи протиповітряної оборони (ППО). Спочатку ВПС США били по цілях бомбами, а потім спеціальними ракетами, здатними уражати радари ППО.
Eastern Ukraine, a Ukrainian Air Force MiG-29 Wild Weasel fires off an AGM-88 HARM towards a Russian radar. pic.twitter.com/5MGYcfaRmt
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) March 15, 2024
Стратегія “дика ласка” – це прямі атаки для придушення ППО противника. Тут відсилання до маленького ссавця сімейства куницевих, які проникають у нору своєї жертви, щоб убити її.
Ракети HARM
HARM – це ракети класу повітря-поверхня: снаряд вагою близько 350 кг фунтів і дальністю дії близько 144 км. Ці ракети можуть виявити й уразити ворожий радар навіть після того, як радарні системи були відключені.
HARM використовували у війнах у Лівії, Іраку та колишній Югославії.
Аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень Фредерік Мертенс заявив виданню Business Insider, що Україна робить великий упор на місії “дикої ласки”.
За його словами, ці місії можуть бути дуже небезпечними, особливо для українських пілотів. Але “гра варта свічок”, оскільки російська ППО – це одна з важливих цілей для знищення.