Фундація Кока-Кола та Український ЧХ допомагають подолати кризу з водою на Півдні України

Що таке брак питної та технічної води – добре знають жителі Херсонщини. Торік підрив росіянами Каховської ГЕС спричинив ціле екологічне лихо. Спад води у свердловинах – лише один із наслідків. Утім, жителям сіл елементарно бракує води, щоб приготувати їжу, напоїти худобу чи полити городину. Вода зі старих свердловин вже не придатна через рівень забруднення після підриву греблі.
Виправити цю ситуацію взялася Фундація Кока-Кола спільно з Українським Червоним Хрестом. Щоб подолати гуманітарну кризу, Фундація спрямувала $300 тис. на проєкт, який допоможе забезпечити питною водою Херсонську, Миколаївську, Запорізьку та Дніпропетровську області.
Торік підірвана росіянами Каховська гребля забрала під воду цілі райони Херсона та цілі села, а найголовніше – людські життя. Коли ж вода пішла, сталася інша катастрофа – екологічна. У Херсоні і деяких селах регіону виникли проблеми з водою. Тоді єдиним порятунком була бутильована вода.
– У першу чергу наші волонтери доставляли цю воду у мікрорайон Корабел, який був затоплений, у сільську місцевість у такі села, як Антонівка, Зеленівка, Садове, Чорнобаївка. Це були ті села, які постраждали від підтоплення, – каже голова Херсонської обласної організації Українського Червоного Хреста Лариса Марченко.

Нестача води через підрив Каховської ГЕС
Після підриву греблі місцеві жителі одразу відчули нестачу води, висохла навіть місцева річка.
– У селі вода була, звісно. Хоть не з таким великим напором, як хотілося, але водичка була. Її ,скажем так, не вистачало, бо село велике. Цієї води вистачало лише, щоб приготувати їжу, тваринок попоїти, – говорить жителька Чорнобаївки Алевтина.
Та через рівень забруднення споживати цю воду не можна, каже голова громади.
– Після підриву Каховської ГЕС найпотужніша свердловина, що поблизу русла Вірьовчина, була затоплена, а лабораторні показники… були поганими, тож нам заборонили її використовувати. Загальний дебіт, який подолала ця свердловина, був близько 50 кубів на годину. Тому у нас виникла потреба буріння нових свердловин, – зауважує начальник Чорнобаївської сільської військової адміністрації Ігор Дудар.
Увесь цей час місцевим жителям привозять бутильовану воду з Миколаєва та Херсона. Однак це не вирішує проблеми, до того ж дорогу до Чорнобаївки постійно обстрілюють росіяни. Фундація Кока-Кола профінансувала будівництво нової артезіанської свердловини для Чорнобаївки, проєкт реалізовує Український Червоний Хрест. Свердловину вже запустили, чим вирішили проблему із тиском води у громаді.
– Доступ до чистої питної води життєво важливий для здоров’я та добробуту населення. Ми підтримуємо зусилля Українського Червоного Хреста щодо поліпшення доступу до питної води для постраждалих громад, які відчувають її нестачу. Забезпечення сталого доступу до питної води залишається основним напрямом нашої роботи, – зауважує президент Фундації Кока-Кола Карлос Пагоага.
Щоб подолати гуманітарну кризу з питною водою, Фундація Кока-Кола виділила $300 тис. Проєкт допоможе повернути доступ до чистої води у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. І йдеться не лише про будівництво свердловин.
– Наразі ми забезпечуємо функціонування декількох систем очищення води. Тобто частина – це надання бутильованої води, частина – буріння артезіанських свердловин, а є частина очищення води і забезпечення технічною водою зокрема. Тому функціонування і роботи цих систем з очищення також включені у цей проєкт, – каже генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.
З початку великої війни система компаній Кока-Кола спільно з Фундацією зобов’язались забезпечити українцям благодійну допомогу на суму понад $35 млн. Крім закупівлі генератораторів, мобільних котелень, фінансують відбудову дитячого садочка на Київщині та вирішують найнагальніші потреби, як от відновлення джерел питної води. Ці ініціативи реалізуються спільно з Українським Червоним Хрестом.