, редакторка сайту
, редактор стрічки

Звіт ЄС: Україна плавно виконує вимоги для вступу, але потрібні подальші зусилля

прапори України та ЄС
Фото: Pixabay

Під час підготовки вступу України в ЄС були виконані всі вимоги, які залишалися невиконаними у висновку Єврокомісії 2022 року щодо присвоєння статусу кандидата.

Таким чином, вже у 2025 році, за умови виконання подальших необхідних кроків, Єврокомісія готова відкрити перші переговорні кластери з Україною на шляху до членства в ЄС.

Про це йдеться у звіті щодо України в планах з розширення Європейського Союзу, який був опублікований 30 жовтня.

Зараз дивляться

Вступ України до ЄС: рекомендації від Єврокомісії

У звіті сказано, що Україна активно працює над доброчесністю судової системи та зміцненням антикорупційних інститутів. Завдяки реформам стало більше випадків розслідування високопосадової корупції.

Також були відзначені зусилля України щодо захисту прав національних меншин, на що так наполягала, зокрема, Угорщина. Єврокомісія зауважила, що законодавство України в цьому напрямі було оновлено.

– Обмеження основних прав, пов’язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними, – додали в Єврокомісії.

ЄК хоча й відзначила значний прогрес, все ж закликала Україну зосередитися на успішній боротьбі з корупцією серед високопосадовців та активніше протидіяти організованій злочинності. У висновках сказано, що “потрібні подальші зусилля”.

Також зазначили на важливості тісного діалогу із нацменшинами для реалізації змін у законодавстві.

В рекомендаціях зазначили, що для вступу України в ЄС важливо не забувати вдосконалювати реформи децентралізації та державного управління.

– Заходи з підтримки ремонту та реконструкції інфраструктури будуть ключовими для повного відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, який потребує подальшої децентралізації та поліпшення управління, – йдеться у документі.

Окремо Єврокомісія пише про ратифікацію Україною Римського статуту, та вказує на потребу, у зв’язку з цим, привести у відповідність до Римського статуту національне законодавство.

Коли відбудуться переговори про вступ України в ЄС

Разом з тим, скринінг (звірення) законодавства України на відповідність законодавству ЄС “просувається плавно”.

– Якщо Україна виконає всі умови, Єврокомісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів (переговорних розділів, – Ред.), починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році, – вказується у документі.

Читайте також
Єврокомісія не надасть Україні та Молдові рекомендації про просування вступу до ЄС – ЗМІ
Україна в ЄС, акція

Єврокомісія, Європейський Союз, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка