Було б гірше, якби про це мовчали: посол ЄС про регулярні корупційні скандали в Україні

У медійному просторі України значно більше виникає корупційних скандалів, попри те, що суспільство вважає корупцію однією з найбільших проблем держави.
Втім, наявність великої кількості корупційних скандалів вказує на те, що корупцію обговорюють і не замовчують.
Про це в ефірі телемарафону Єдині новини ведучій Вікна-новини Яні Брензей розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова.
Боротьба з корупцією в Україні
Ведуча запитала Матернову про те, що останнім часом в Україні стає все більше і більше новин про корупцію, хоча за усіма показниками рівень корупції в країні падає, а українське суспільство називає боротьбу з корупцією одним із пріоритетів.
– До Революції Гідності корупція в Україні була більш поширена, але тоді не було системних зусиль для її подолання. Зараз випадки корупції та скандали швидко стають публічними і поширюються. Це означає, що система почала з цим боротися, – сказала вона.
Посол нагадала, що сьогодні із питанням корупції намагаються боротись не тільки правоохоронці, але й уряд, журналісти, громадянське суспільство та окремі антикорупційні інституції.
Саме тому, вважає Матернова, у новинах можна побачити регулярні корупційні скандали, оскільки в Україні триває боротьба з корупцією.
– Про це (випадки корупції, – Ред.) говорять і пишуть. Мене набагато більше хвилювала б тиша, бо це значило б, що про корупцію замовчують, вона “під килимом”. А зараз усе на видноті, – пояснює посол ЄС в Україні.
Європейський посол додала, що про поширеність корупції в Україні також сприяв російський наратив, який Кремль намагався насадити понад 10 років.
– Важливо зазначити, що корупція – одна з важливих тем російської дезінформації. Понад 10 років Росія системно поширювала наратив, що Україна надзвичайно корумпована, майже держава-банкрут. Однак після повномасштабного вторгнення світ побачив вашу державу зовсім в іншому світлі. Виявилося, що Україна зовсім не держава-банкрут. Але цей наратив про корупцію досі залишається стійким, – додала Матернова.
Посол ЄС в Україні також нагадала, що за останні 10 років в українській державі були створені різноманітні інституції, які почали займатись саме за антикорупційним спрямуванням. Це, додає вона, має бути посилено на шляху України до Євросоюзу.
Катаріна Матернова додала, що подолання корупції дасть змогу Україні залучати більше інвестицій, оскільки тим, хто буде вкладати кошти в країну, буде легше розуміти правила, за якими функціонує держава.
Фото: зняток з етеру ICTV