Укр Рус
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Україна розглядає прихід Трампа як додаткову можливість для досягнення миру – Сибіга

Андрій Сибіга
Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив переконання, що спільна мета Києва та Вашингтона полягає у прискоренні досягнення миру в нашій країні.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Tagesschau німецького телеканалу ARD.

Сибіга про Трампа, Taurus та гарантії безепеки

Сибіга назвав період після інавгурації Дональда Трампа “шансом, динамікою та додатковою можливістю для України” у питанні якнайшвидшого досягнення миру.

Зараз дивляться

Міністр уникнув прямої відповіді на запитання щодо скептицизму Трампа у питанні можливого вступу України до НАТО та планування зустрічі з диктатором Росії Володимиром Путіним.

Проте, за його словами, Україна вітатиме будь-які “дієві гарантії” безпеки та будь-яку підтримку на шляху до НАТО.

Він підкреслив, що дипломатія та ситуація на фронті доповнюють і підсилюють одне одного. Тому Україна потребує саме зараз зміцнення своїх військових потужностей. Він також згадав про важливість санкцій, заморожування активів та зняття обмежень на використання далекобійної зброї.

Водночас міністр зауважив, що в питанні використання далекобійної зброї йдеться винятково про військові об’єкти на території РФ. Він також переконаний, що надання Німеччиною ракет Taurus могло би суттєво вплинути на ситуацію.

Сибіга закликав не забувати, що в Україні зараз вирішується майбутнє та безпека Європи, та звернув увагу на спроби Москви використати на власну користь політичні процеси у багатьох країнах.

— Ми зробимо все, щоб війна закінчилася якомога швидше, – запевнив міністр і висловив переконання, що досягнення “справедливого, стійкого, всеосяжного та тривалого миру” є не лише бажанням українського народу, а й у глобальних інтересах.

На запитання щодо дискусій в уряді ФРН щодо виділення додаткових €3 млрд на зброю для України Сибіга сказав, що Україна вітає будь-який додатковий внесок.

Раніше видання Spiegel повідомляло, що очільниця МЗС ФРН Анналена Бербок та глава Міноборони країни Борис Пісторіус хотіли надати Києву пакет військової допомоги до дострокових виборів.

Утім, канцлер Олаф Шольц назвав це недоцільним. Після цього Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про блокаду пакету з боку Шольца.

Читайте також
Німеччина передала Україні першу колісну гаубицю RCH 155
RCH-155

Андрій Сибіга, Війна в Україні, МЗС України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка