Укр Рус
, редакторка стрічки

У ЄС спростували, що пропонували Україні угоду щодо копалин: цій співпраці 4 роки

Стефан Сежурне
Фото: Getty Images

У Єврокомісії спростували інформацію про те, що єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне запропонував Україні взаємовигідну угоду щодо рідкісноземельних копалин, заявивши, що співпраця у цій галузі триває з 2021 року.

Угода про копалини з ЄС

Речник Єврокомісії Тома Реньє під час брифінгу 25 лютого зазначив, що Україна не отримувала пропозицію від ЄС нової взаємовигідної угоди щодо українських критичних матеріалів.

За його словами, партнерство у цій сфері між Україною та ЄС вже триває чотири роки.

Зараз дивляться

– З 2021 року ЄС має партнерство з Україною щодо критичних матеріалів, формалізоване через Меморандум про взаєморозуміння, – сказав він.

Реньє додав, що під час візиту до Києва 24 лютого єврокомісар Сежурне дійсно зустрічався зі своїми українськими колегами, і підтвердив відданість ЄС виконанню цього “Меморандуму про взаєморозуміння і прискоренню роботи з метою зміцнення нашого взаємовигідного партнерства”.

Що цьому передувало

У вівторок, у ЗМІ повідомляли, що єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне під час зустрічі з українськими дипломатами запропонував Україні взаємовигідну угоду щодо українських рідкісноземельних копалин, проте його слова неправильно зрозуміли.

– 21 із 30 критично важливих матеріалів, яких потребує Європа, можуть бути надані Україною в рамках взаємовигідного партнерства, – сказав Сежурне після зустрічі, присвяченій третім роковинам повномасштабного вторгнення.

Як зазначило видання AFP, українські корисні копалини стали предметом напружених переговорів між Києвом і Вашингтоном. Йдеться про марганець, титан, графіт, літій та ін.

Президент США Дональд Трамп наполягає на тому, що США заслуговують на “повернення своїх грошей” за допомогу в захисті України від російського вторгнення.

22 лютого Україна та США мали підписати угоду про доступ до українських корисних копалин, як ішлося у матеріалі видання The Wall Street Journal.

Згодом з’явилася інформація, що з певних причин цього не станеться.

CNN, посилаючись на джерела, повідомило, що проєкт угоди між США та Україною щодо рідкісноземельних мінералів та інших природних ресурсів не є такою, на яку погодився би президент Володимир Зеленський.

24 лютого віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністр юстиції Ольга Стефанішина заявила, що команди України та США перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди про мінерали.

Читайте також
На ТОТ України залишаються рідкісноземельні копалини на суму $350 млрд – Свириденко
Юлия Свириденко

ЄС, Війна в Україні, метал, Урсула фон дер Ляєн
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка