Без участі у війні: Данія планує направити військових для навчання в Україні

Данія планує направити в Україну кілька груп солдатів своїх національних Збройних сил.
Про це данському телеканалу TV 2 розповів командувач армії, генерал-майор Петер Бойсен.
Данія відправить війська в Україну для навчання
Зазначається, що команди солдатів із Данії будуть відправлені без зброї і з різних полків данської армії.
Наразі триває навчання данських солдатів бойовим прийомам з України. Особливо це стосується досвіду трирічної війни з безпілотниками на фронті.
– Швидкість – це спосіб мислення. За 42 роки служби в данській армії я ніколи не бачив, щоб усе відбувалося так швидко, як зараз, – каже командувач армії Данії, генерал-майор Петер Бойсен.
Саме Бойсен стежить за тренуваннями розвідувального полку з новими ударними безпілотниками, подібними до тих, що використовуються на фронті в Україні.
Для данської оборони нові системи озброєння та бойові прийоми – результат двох візитів до України, які здійснив останніми місяцями сам шеф армії. Тепер він хоче прискорити цей процес, відправивши кілька груп данських солдатів на курси в Україну.
Кількість тих, хто проходитиме курси, ще не визначена, а самі курси не завершені. Однак командувач армії повідомив TV 2, що планується, що як інструктори, так і солдати пройдуть курси тривалістю від одного до двох тижнів, які розпочнуться якомога швидше. Можливо, вже цього літа.
Зазначається, що відправлені солдати Данії “не збираються брати активну участь у війні”, а їдуть в Україну, щоб набратися досвіду. Командувач армії Петер Бойсен наголошує, що данські солдати будуть беззбройні і перебуватимуть далеко від лінії фронту. Найімовірніше, у навчальному центрі на заході України.
– Вони проходитимуть курси далеко від лінії фронту, наприклад у Львові на заході України. І якщо станеться ракетна атака, в українців дуже хороші системи попередження і хороші сховища. Я провів час в одному з них у Києві, – каже він.
Росія погрожує ударом по військах Данії
Водночас у російському посольстві в Данії стверджують, що таке рішення Копенгагена “ставить під загрозу життя данських солдатів”.
– У цьому контексті ми хотіли б нагадати, що військові об’єкти, включно зі штабами, навчальними та тренувальними центрами, а також місцями дислокації військовослужбовців і техніки, як у глибині української території, так і на лінії фронту, є законною ціллю російських збройних сил, – йдеться в електронному листі посла Барбіна.
Утім, очільник Міноборони Данії Майкл Гілдгаард виступив з ініціативою направити в Україну низку керівників не лише армії, а й ВМС, ВПС, медичної служби та Академії оборони. І тепер настав час поширити цю інформацію. Насамперед в армії.
– Ми можемо багато чому навчитися на основі бойового досвіду, який вони набули в Україні. Тому цілком природно, що ми використовуємо їхній досвід, щоб стати кращими в бою, – каже Петер Бойсен.
Він додає, що українські збройні сили на 100% підтримують ці плани і мають велике бажання ділитися своїми знаннями та розвивати тіснішу співпрацю з данськими збройними силами. Для України це добре вписується в зовнішньополітичну стратегію, спрямовану на все більше зближення з альянсом НАТО, пише TV 2.
Фото: TV 2