Укр Рус
, редакторка стрічки

Кабмін оприлюднив текст угоди про корисні копалини: основні моменти

Кабмін
Фото: Depositphotos

Кабінет міністрів опублікував текст угоди про корисні копалини між США та Україною українською та англійською мовами.

Документ було оприлюднено на сайті Кабміну.

Угода про надра між США та Україною

У документі зазначається, що метою угоди про копалини є подальший розвиток економічного співробітництва між Україною та США.

Зараз дивляться

– Ця угода зміцнює стратегічне партнерство між сторонами для довгострокової відбудови та модернізації України у відповідь на великі руйнування, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, та у прагненні до мирної, суверенної та стійкої України, – йдеться у тексті угоди про копалини.

Зазначається, що партнерство має на меті слугувати флагманським механізмом для заохочення прозорих, підзвітних та орієнтованих на майбутнє інвестицій у критично важливі сектори економіки України для підтримки стратегії її відновлення.

  • Оподаткування і тарифи

У документі прописано, що доходи та внески фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.

  • Військова допомога від США

Також у документі зазначається, якщо після дати набуття чинності уряд США надаватиме уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (зокрема передаватиме системи озброєнь, боєприпаси, технології або навчання), капітальний внесок партнера від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги, відповідно до Угоди про обмежене партнерство.

В угоді немає жодних згадок про борги України перед США.

  • Ринкові права на купівлю видобутку

Угода на надра визначає спільну зацікавленість у забезпеченні того, щоб ця угода та Угода про обмежене партнерство відповідали стратегічним інтересам обох сторін.

З цією метою уряд України зобов’яже кожен державний орган України, уповноважений видавати ліцензії або спеціальні дозволи на користування надрами для будь-яких активів, що стосуються природних ресурсів, включати до умов таких ліцензій або спеціальних дозволів певні обмеження щодо укладення угод про закупівлю продукції з контрагентом.

У тексті угоди про корисні копалини прописаний пункт, який наголошує на утриманні від пропозиції будь-якій третій стороні значно вигідніших фінансових або економічних умов для купівлі видобувної продукції, суттєво подібної за якістю чи кількістю.

Угода про копалини: текст

Документ містить дві версії – українську та англійську. Всього угода складається з 12 сторінок. Нижче пропонуємо ознайомитися з українською версією тексту угоди про копалини.

Нагадаємо, що у ніч проти 1 травня Сполучені Штати Америки та Україна підписали угоду про доступ до природних ресурсів.

Читайте також
Шмигаля викликали до Ради щодо угоди про копалини
Денис Шмигаль

Кабмін, США, США-Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка