
Українці не відчують ембарго на російські товари.
Все заборонене, як обіцяють фахівці, замінять вітчизняними та європейськими аналогами, причому ціни не зміняться.
Значна частка забороненого – товари міжнародних компаній, які просто фасують у Росії. Після ембарго їх постачатимуть з європейських заводів, приміром, з Польщі.
Загалом імпорт російського за останні два роки рекордно скоротився – на понад 70 відсотків.
Тож, що російське зникне з полиць і що ми можемо зробити самі – з’ясовували Факти.
На полицях багатьох магазинів останнім часом з’являється все більше українських товарів. Відкриваються й магазини, що продають товари суто українського виробництва. Це посуд, косметика, і навіть зубні пасти – кількох видів. Власники крамниць стверджують – замінити можна майже все.
– Немає, наприклад, червоної ікри чи цитрусових, – каже власниця одного з магазинів, де продається лише українська продукція Юлія Савостіна.
Попит на українське упродовж двох останніх років стрімко зріс. Цьому сприяв патріотизм українців. А ось імпорт з Росії рекордно впав – на понад 70 процентів. Через бойкот наших громадян деякі російські бренди почали навіть обманом зваблювати українського покупця.
– Всі російські бренди швидко замінились на зроблено в Україні, дехто з них почав навіть відверто брехати. Почали експлуатувати наші елементи вишивки, наші оздоблення для того аби замаскувати під український товар, – ділиться досвідом Савостіна.
Отже, бойкот російського з 10 січня узаконили офіційно. Київ заборонив ввозити низку товарів з Москви – у відповідь на продовольче ембарго Кремля.
Під табу у нас відтепер – російське м’ясо – свинина та яловичина, птиця та молочка.
В профільній асоціації кажуть, цих харчів українцям не забракне, адже нашим виробникам теж закрили дорогу на російський ринок.
– Все те, що експортувалось з України до РФ – залишається в Україні. Ціна має бути принаймні не вищою, ніж те, що є зараз, – каже експерт аграрних ринків Олександра Ковальчук.
Крім того, у списку забороненого від північного сусіда – шоколад, цукерки, продукти дитячого харчування, хлібобулочні вироби, горілка та пиво, корм для собак або котів, засоби для догляду за шкірою а також кава та чай. Майже все – товари міжнародних компаній, які зазвичай просто фасують в Росії, кажуть у профільній асоціації. І додають – їх легко замінять західні аналоги.
Читайте: Made in Russia під забороною (ВІДЕО)
Ще один плюс від нашого ембарго – в Україні може побільшати робочих місць. Адже частина міжнародних компаній відкриє свої представництва у нас. При цьому це ще один стимул для розвитку внутрішнього виробництва. Російські ж товари на полицях українських магазинів будуть ще щонайменше місяць, адже мережі розпродуватимуть закуплене раніше. Чавити тракторами чужі продукти в Україні не будуть. Водночас, тих, хто спробує провести заборонене – штрафуватимуть.