Укр Рус

Торгівля України з Румунією: пиломатеріали і кури (ІНФОГРАФІКА)

Торгівля України з Румунією: пиломатеріали і кури (ІНФОГРАФІКА)

Третина українського експорту в Румунію припала на пиломатеріали і деревне вугілля. З Румунії українські підприємці найчастіше замовляли курей, содопродукти і різноманітний посівний матеріал.

Зараз у відносинах України та Румунії настав період перемир’я, штиль і взаєморозуміння. Однак так було не завжди, і це стосується не далекого минулого, а всього лише останнього десятиліття.

Під час президентства Леоніда Кучми між Україною та Румунією були спроби встановити партнерські відносини. А ось із 2004 року країни почали відверто конфліктувати і навіть дійшли до Міжнародного суду, намагаючись вирішити територіальне питання і суперечка навколо острова Зміїний і чорноморського шельфу. У 2009 році рішення було прийняте і відносно задовольнило обидві сторони, однак потепління у відносинах між Румунією та Україною не настало. У тому ж році розгорівся дипломатичний скандал, який погіршив ситуацію. А в 2010 році країни почали розбиратися з тим, кому належить прикордонний острів Майкан.

Зараз дивляться

Відлига у відносинах між сусідами настала лише недавно, Румунія підтримала Україну в ситуації з анексією Криму і навіть стала першою країною ЄС, яка ратифікувала Угоду про Асоціацію.

Читайте: Що постачають одна одній Україна та Польща (ІНФОГРАФІКА)

В економічному плані Україна і Румунія співпрацюють, однак повністю не використовують весь потенціал торгових відносин. Так, за даними Державної служби статистики України, у 2015 році в порівнянні з 2014-м у цілому товарообіг зменшився на 42,03%, експорт до Румунії на 4,0%, імпорт на 65,0%. Однак експорт товарів з України перевищив імпорт румунських товарів на 43%.

Основними статтями українського експорту до Румунії в січні-вересні 2015 року, як повідомляє сайт Посольства України в Румунії, були чорні метали, деревина та вироби з неї, а також руди, шлаки та зола. Україна ж забезпечила попит на румунські зернові культури, паливо, нафта та продукти її перегонки.

Чи відрізнялися товари в онлайн-товарообігу від оффлайн-категорій? Статистику спеціально для Фактів зібрав Міжнародний центр Інтернет-торгівлі Allbiz, платформа, яка допомагає підприємцям розвивати свій бізнес в мережі.

Чим торгують в Інтернеті?

У минулому році третина українського онлайн-експорту в Румунію припала на пиломатеріали і деревне вугілля. Також у великому обсязі ми поставляли нашим сусідам мінеральні добрива і обрізну дошку. З Румунії українські підприємці найчастіше замовляли в мережі курей, содопродукти і різноманітний посівний матеріал. Як і у випадку з оффлайн, обсяг українського онлайн-експорту в Румунію обігнав імпорт румунських товарів в Україну на 40% (співвідношення майже зійшлося з традиційною торгівлею).

 

Оскільки тривалий час Україна і Румунія були “на ножах”, то зараз, після офіційного примирення, товарообіг між країнами може значно збільшиться. Сьогодні на міжнародній арені сформувалося умовне об’єднання України-Польщі-Румунії, в рамках якого країни мають намір посилено співпрацювати. І хоча в пріоритеті у цього “трикутника” знаходиться питання безпеки, посилення економічного партнерства також допоможе посилити позицію нашої країни. І в цьому важливу роль може зіграти саме Румунія.

Факти вже писали, що Молдова в минулому році купувала в Україні соняшникову олію. А навпаки – Молдова продавала в Україні – саджанці плодових дерев.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка