Продовження мита на експорт металобрухту зміцнить курс гривні – Каленков

Експорт металобрухту

Прийнятий Верховною Радою закон про продовження експортного мита на металобрухт з України, за який проголосували різні парламентські фракції – приклад обдуманого рішення, що позитивно впливає на економічну безпеку країни, заявив в ефірі телеканалу 112 Україна президент об’єднання підприємств Укрметалургпром Олександр Каленков.

За словами Каленкова, тільки за рік дії закону про вивізне мито брухту з України вдалося зберегти $ 1,6 млрд. валютних надходжень в країну. Цей розмір коштів порівнянний з розміром траншу від МВФ в $ 1,8 млрд. який Україна може отримати в 2018 році.

Закон дозволив по році зберегти $ 1,6 млрд. валютних надходжень. Ви можете порахувати, що це значно зменшить негативне сальдо торгового балансу України. Значить, наш курс валюти буде стабільним. І відповідно це впливає на інфляцію, на надходження до бюджету, на інфляцію. Тому це дуже практичне рішення, яке кожен українець може відчути на власній кишені в найближчі місяці, – заявив експерт.

Зараз дивляться

Читайте: Рада підвищила експортне мито на брухт

Крім валютної виручки, яка прямо впливає на курс гривні, безмитне вивезення металобрухту за кордон (до кінця 2015 року) призводило до недоотримання бюджетом близько мільярда гривень у вигляді податків. Це відбувалося із-за гострої нестачі українськими металургійними підприємствами металобрухту, який масово вивозився за кордон.

Багато підприємств не випустили частину продукції, яку могли б випустити і продати. Отже, підприємства не отримали валютну виручку, країна Україна не отримала валютну виручку. Також ми оцінювали недонадходження в бюджет – це більше мільярда гривень, – повідомив Каленков.

Як повідомлялося раніше, українські підприємства до введення мита на вивіз брухту скорочували і навіть зупиняли виробництво.

Крім того, сьогодні у світі спостерігається протекціоністська політика країн. США і ЄС вводять загороджувальні мита на ввезення металопродукції з інших країн.

Укрметалургпром
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка