Глава НБУ оцінив дефіцит електроенергії в Україні: Ця зима не буде простою

Прогноз дефіциту електроенергії в Україні до кінця року залишається приблизно на рівні 7%, тож прийдешня зима навряд чи буде простою.
Про це заявив голова Нацбанку України Андрій Пишний в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Яким може бути дефіцит електроенергії взимку: прогноз НБУ
– Ми прогнозуємо, що станом на зараз дефіцит електроенергії точно перебуватиме в нашому базовому сценарії і не перевищить 7%, але, ймовірно, буде навіть поліпшений за результатами жовтневого перегляду, – сказав він.
Водночас зауважив, що це у разі, якщо не буде нових атак і руйнувань.
Пишний каже, що наразі триває активна робота щодо пошуку джерел фінансування на відновлення енергетичних потужностей і розбудови диверсифікованої системи.
– Чи можна це зробити за місяць, відновивши насправді ті потужності, які стали недоступними внаслідок атаки? Звісно ні, це потребує часу і величезного обсягу ресурсів. І звісно, ця зима не буде простою. І звісно, ми будемо відчувати наслідки дефіциту, – додав він.
Тому вважає, що кожен із нас якоюсь мірою має стати енергетиком, щоб зрозуміти, як йому в найкращий спосіб пройти цю зиму.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО прогнозують декілька сценаріїв в енергетиці в осінньо-зимовий період з урахуванням розвитку подій – як оптимістичних, так і песимістичних.