Рада ухвалила закон про нову систему оплати праці держслужбовців

Український парламент підтримав законопроєкт № 8222, який встановлює єдині принципи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, законопроєкт № 8222 Про внесення змін до закону про державну службу щодо запровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад проголосували в цілому 259 народних депутатів.
Закон про нову систему оплати праці держслужбовців
Як пояснила, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк це рамковий закон, який лише унормовує питання оплати праці, і це одна з вимог Ukraine Facility.
– І головне: змін до держбюджету не було, а отже, й додаткових витрат на зарплати чиновникам теж. Натомість цей законопроєкт покликаний встановити нові принципи щодо оплати праці: справедливі і без захмарних премій і надбавок, – зауважила вона.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін заявляє, що жодних бюджетних змін і збільшення видатків на зарплати чиновників цей законопроєкт не передбачає.
– У мережі поширюють інформацію, що ухвалений законопроєкт №8222 нібито підвищує зарплати чиновникам на 70% і більше. ЦЕ ФЕЙК! Законопроєкт виключно робить оплату праці прозорішою і навпаки обмежує всілякі надбавки та премії, – додав він.
Закон № 8222 також передбачає:
- запровадження класифікації посад держслужби;
- встановлення мінімального посадового окладу на рівні не менше однієї мінімальної зарплати;
- контроль за кількістю посад, щоб уникнути зайвого навантаження на бюджет;
- обмеження премій та надбавок відповідно до європейських стандартів управління.
Водночас під час голосування пройшла правка щодо підвищення зарплат для Державної аудиторської служби, але не були підтримані пропозиції щодо підвищеної оплати для працівників Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінекономіки та апарату Верховної Ради.
Закон спрямований на покращення якості державного управління та фінансової стабільності держслужби.