Рада Федерації при Путіні голосувала за вторгнення військ в Україну без кворуму – розслідування

Рада Федерації ухвалила рішення схвалити введення військ Росії в Україну з порушеннями регламенту
Як повідомляється в розслідуванні “Ленти.ру”: журналісти проаналізували запис позачергового засідання 1 березня, повідомляє Lb.ua.
На відео, викладеному на офіційному телеканалі верхньої палати російського парламенту, видно, як після реєстрації сенаторів на засіданні виявляється, що кворуму немає.
Після цього голова Ради Федерації Валентина Матвієнко заявляє, що частина сенаторів, що запізнилися, попросили “приєднати їхні голоси”, повідомляє “Лента.ру“.
Через хвилину зареєстрованими виявляються вже не 78, а 85 сенаторів – на одну людину більше, ніж при мінімальному кворумі, і Матвієнко оголошує засідання відкритим.
При цьому за введення російських військ в Україну проголосувало вже 90 сенаторів. Хоча, згідно з регламентом, повинна була бути проведена додаткова реєстрація, пише видання.
Персональні картки сенаторів, які не встигли зареєструватися, повинні були бути заблоковані на час голосування, чого, очевидно, не сталося.
Порушення регламенту можуть стати приводом для позову до Конституційного суду Росії про скасування прийнятого рішення.
При цьому відзначається, що президент Росії має можливість застосовувати військову силу за кордоном особисто, без всякого схвалення з боку парламенту з 2009 року з моменту внесення поправки в закон “Про оборону”.
“Відповідно до пункту 2.1 статті 10 закону “Про оборону”, президент отримав можливість “оперативно” використовувати збройні сили за кордоном для “відбиття нападу на російські війська за межами території РФ, відбиття або запобігання “агресії проти іншої держави”, для захисту своїх громадян за кордоном і, нарешті, для боротьби з піратством і забезпечення безпеки судноплавства”, – пише “Лента.ру”. При цьому наголошується, що для вторгнення в Грузію дозволу Ради Федерації ніхто не просив.
Також зазначається, що термін “оперативне втручання” ніяк не визначений в законі та може тлумачитися по-різному. Нібито для введення військ РФ не потрібна, але для того, щоб продовжити їх перебування на іноземній території, потрібно схвалення Ради Федерації. Але ці поняття також чітко не прописані в законі, пише видання.
“У 2009 році офіційний Київ звернувся до Москви за роз’ясненнями щодо поправок до закону про оборону. У відповідь міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з МЗС України заявив, що поправки до закону про оборону повністю відповідають нормам ООН і не несуть для України жодної загрози. Київ ці роз’яснення “влаштували”, – наголошується при цьому.
“Найближчим часом навряд чи проясниться, чому Володимир Путін вирішив просити дозволу на використання сили у Ради Федерації. Можна з рівним успіхом припустити як те, що Кремлю необхідно було заручитися згодою сенаторів в якості інструменту тиску на політичних партнерів, зокрема і зарубіжних, так і те, що президент хотів розділити з сенаторами відповідальність за ймовірне введення техніки і солдатів на територію України”, – припускає “Лента.ру”.
Варто зазначити, що в самому інтернет-видання “Лента.ру” напередодні була звільнена головний редактор, що викликало обурення медіаспільноти і спричинило за собою звільнення всього колективу.
Нагадаємо, 1 березня Рада Федерації дозволила президенту Володимиру Путіну використовувати російські війська на Україні, що викликало бурхливу реакцію Києва і Заходу, де визнали цей дозвіл підготовкою до вторгнення.